Hírek
2019. Augusztus 05. 09:45, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Újabb aszteroida suhan el a Föld mellett a héten

A 2006 QQ23 jelű aszteroida, amely várhatóan augusztus 10-én halad el a bolygó mellett, a becslések szerint 570 méter átmérőjű és a Földtől csaknem 8 millió kilométerre található.
Lindley Johnson és Kelly Fast NASA-szakértők szerint az ilyen "földközeli objektumoknak" nevezett égitestek, mint az aszteroidák és üstökösök más bolygókkal együtt keringenek a Nap körül.
A 2006 QQ23 aszteroidához hasonló objektumok évente nagyjából féltucatszor suhannak el a Föld mellett - mondta Johnson. Ez az aszteroida ugyan csak 570 méter átmérőjű, a Nap körül keringő legnagyobb ismert kisbolygó azonban 33 kilométeres.
A Naprendszerben mintegy 900 olyan aszteroida kering a Föld közelében, amelynek átmérője több mint egy kilométer - olvasható a CNN amerikai hírtelevízió honlapján.
A szakemberek szerint ahogy az aszteroida mérete csökken, egyre gyakrabban közelíti meg a Földet, a bolygó légköre azonban a legkisebbeket elégeti. Ez azonban nem jelenti azt, hogy ezek ne okozhatnának kárt. 2013-ban egy 17 méter átmérőjű kisbolygó jutott át a Föld légkörén az oroszországi Cseljabinszk felett. Bár becsapódás nem történt, a robbanás így is több mint ezer embert megsebesített.
Ha egy a 2006 QQ23 aszteroidához hasonló méretű objektum becsapódna a Földbe, az országnyi területet rombolna le. A becsapódás azonban meglehetősen ritka, 200-300 évente egyszer történik meg - mondta Johnson.
A NASA rendelkezik azzal a technológiával, amelynek segítségével nyomon követhetik ezeket az aszteroidákat, kiszámíthatják, mikor haladnak el a Föld közelében. A 2006 QQ23 aszteroida pályájának adatait 1901 óta rögzítik és már egészen 2200-ig meghatározták.
Ha azonban olyan aszteroida közelítené meg a Földet, amely veszélyt jelenthet, a NASA missziót indítana az objektum pályájának eltérítésére.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld
Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva
Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.
2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe
Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.
2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld
Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak
Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.
2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld
Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe
Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok