2021. december 8, szerda - Mária

2021. Október 19. 19:37, kedd | Helyi
Forrás: mezge.hu

Újabb Mezgés siker a Pék Hagyományőrző Versenyen

2021. október 16-án rendezték meg immár 20. alkalommal a Pék Hagyományőrző Versenyt, állandó helyszínén a Közép-magyarországi ASZC Pesti Barnabás Élelmiszeripari Technikum és Szakképző Iskolában.

Idén is ezzel párhuzamosan rendezték meg a Pozsonyi Kifli Készítő Versenyt, a Mézeskalács Díszítő Versenyt és a Konyakos Meggy Készítő Versenyt.

Mint minden évben idén is részt vettek a Déli Agrárszakképzési Centrum - Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium tanulói a pék hagyományőrző és a pozsonyi kifli készítő megmérettetéseken, ahol hozták is a megszokott jó eredményeket:

• Miholics Rita és Kolompár Szonja EZÜSTÉRMET kaptak a Pék Hagyományőrző Versenyen szóbeli előadásukra és gyakorlati munkájukra is!
  • Kis Kitti ARANYÉRMET szerzett a Pozsonyi Kifli Készítő versenyen és különdíjban részesült tökéletesen megtervezett munkájáért!

Felkészítő tanárok: Horváth Mária (elmélet), Horváth Krisztián (gyakorlat).

Gyakorlati felkészítésük a P&P Pékáru Kft. tanüzemében történt.