Városlista
2026. június 17, szerda - Laura

Hírek

2017. Július 13. 13:53, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Újra meghosszabbították a bőnyi rendőrgyilkosság gyanúsítottjának előzetes letartóztatását

Újra meghosszabbították a bőnyi rendőrgyilkosság gyanúsítottjának előzetes letartóztatását

Újabb három hónappal, október 27-éig meghosszabbította a Győri Járásbíróság a bőnyi rendőrgyilkosság gyanúsítottjának előzetes letartóztatását csütörtökön.

A Győri Törvényszék az MTI-nek küldött közleményében azt írta, a bíróság helyt adott az ügyész indítványának, mert a nyomozás során beszerzett újabb bizonyítékok, így a genetikai szakértői vélemény is megerősíti a megalapozott gyanút. A védő azt indítványozta, hogy a gyanúsított vagy szabadlábon védekezhessen, vagy házi őrizetet rendeljenek el vele szemben.

A bíróság indokoltnak látta fenntartani az előzetes letartóztatást a gyanúsított szökésének, elrejtőzésének veszélyére és arra is figyelemmel, hogy a gyanúsított szabadlábra kerülése esetén fennáll a bizonyítási eljárás megnehezítésének veszélye.

A döntés nem jogerős, a gyanúsított és védője fellebbezést jelentett be, másodfokon a Győri Törvényszék jár el.

Tavaly október 26-án reggel a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai előre tervezett házkutatásra mentek ki Győrkös István bőnyi házához, ahol a tulajdonos gépkarabéllyal öt-hat lövést adott le rájuk és a gyanú szerint megölt egy rendőrt, Pálvölgyi Pétert. A rendőrök is használták szolgálati fegyverüket, és eközben megsérült az idős lövöldöző.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere

Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik

2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld

OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament

Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.

2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak

Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.