Városlista
2026. június 16, kedd - Jusztin

Hírek

2014. Március 31. 09:32, hétfő | Belföld
Forrás: Fábián Adrienn

Űrruhát vegyenek!

Űrruhát vegyenek!

Ha szeretne Ön is egy Mercury-program során használt űrruhához hozzájutni, még megteheti, mert április 8-án a New York-i Bonhams aukciósház elárverez egyet.

Ha szeretne Ön is egy Mercury-program során használt űrruhához hozzájutni, még megteheti, mert április 8-án a New York-i Bonhams aukciósház elárverez egyet.
Az Egyesült Államok első űrprogramja 1959 és 1963 között zajlott emberek részvételével, melynek elsődleges célja az volt, hogy a Föld körüli pályára ember juthasson. A program során olyan módosított repülőruhákat használtak, amelyeket a 3 M vállalat speciális anyagainak felhasználásával a BF Goodrich cég készített. Az aukción egy 1960 körüli 2-es változatú modell szerepel, amely eddig egy magángyűjtő tulajdonában volt. A ruha kitűnő állapotban van, épp ezért az aukción 1,8 – 2,8 millió forintnyi dollárt várnak érte. Nem csupán az értékes űrruha szerepel a repertoárban, hiszen akad még más érdekesség is annak, aki mindenképpen űrrelikviára vágyik. Licitálhatnak többek között az Apollo-11 repülési tervének egy lapjára is, amelyen Armstrong eredeti jegyzetei is láthatóak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere

Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik

2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld

OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament

Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.

2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak

Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.