2020. április 10, péntek - Zsolt

2020. Március 26. 12:57, csütörtök | Külföld
Forrás: mti

Ursula von der Leyen: válság idején meg kell védenünk Európa gazdasági szuverenitását

Válság idején meg kell védeni Európa gazdasági szuverenitását - jelentette ki szerda esti videóüzenetében Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke.

A brüsszeli testület vezetője figyelmeztetett, hogy az új típusú koronavírus-járvány negatív gazdasági hatásai miatt stratégiai ágazatok vállalatai gyengültek meg Európában, és ennek következményeként jobban ki vannak téve a külföldi felvásárlás kockázatának.

Von der Leyen felszólította a tagállamokat, hogy szűrjék meg az Európai Unión kívüli potenciális befektetőket, és egyúttal közölte, a bizottság iránymutatást tesz majd közzé ezzel kapcsolatban.

"Az EU továbbra is nyitott a közvetlen külföldi befektetésekre, de meg kell védenünk a létfontosságú stratégiai ágazatainkat" - hangsúlyozta.

2020. Április 10. 18:08, péntek | Külföld

A németek többsége hajlandó okostelefon-alkalmazással is küzdeni a járvány ellen

A németek többsége hajlandó úgynevezett kapcsolatkövető okostelefon-alkalmazással (contact tracking app) is küzdeni a koronavírus-járvány ellen egy pénteken ismertetett felmérés szerint.

2020. Április 10. 14:00, péntek | Külföld

Kötelezően tesztelik a csehországi idősotthonok alkalmazottait

Péntektől kéthetente kötelezően új koronavírus-teszteknek kell alávetnie magát az idősotthonok és más hasonló intézmények összes alkalmazottjának Csehországban.

2020. Április 10. 13:06, péntek | Külföld

Több százan fertőzödtek meg Chicago legnagyobb börtönében

Mintegy 450 fogoly és börtönőr koronavírus-fertőzöttségét állapították meg Chicago legnagyobb börtönében

2020. Április 10. 09:32, péntek | Külföld