Hírek
2015. Április 05. 10:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: HVG
Útdíj kedvezmény a nagycsaládosoknak és mozgáskorlátozottaknak

Ha eddig nem lett volna elég bonyolult, hogy az útdíj (megyemartica) rendszerben ki mikor mit fizet, illetve kérhet vissza, akkor itt egy újabb csavar. De ennek legalább az érintettek örülhetnek
Ha eddig nem lett volna elég bonyolult, hogy az útdíj (megyemartica) rendszerben ki mikor mit fizet, illetve kérhet vissza, akkor itt egy újabb csavar. De ennek legalább az érintettek örülhetnek.
Visszakérhetik a hétszemélyesnél nagyobb kisbuszok idei úthasználati díjainak felét a nagycsaládosok és mozgáskorlátozottak, a kompenzációra jogosultaknak így annyiba kerül a díjas utak használata, mint a személygépkocsival utazóknak - írja a Népszabadság.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) a lapot arról tájékoztatatta, hogy a visszatérítést a kormány március végén napvilágot látott rendelete szerint 2016. január 31-ig kérhetik a négy vagy több gyermeket nevelő családok, a parkolási igazolvánnyal rendelkező mozgáskorlátozottak, illetve az utóbbiakkal egy háztartásban élő hozzátartozók.
Az útdíj kompenzációs kérelmeket postán vagy személyesen április 1-jétől lehet eljuttatni a járási, illetve a fővárosi kerületi hivatalokba, a kormányablakokba vagy az okmányirodákba. Becslések szerint 1200-1500 nagycsaládos rendelkezik olyan gépkocsival hazánkban, amely a visszatérítést megalapozó D2-es útdíj kategóriába tartozik, a mozgáskorlátozottaknál sem lehet ennél több ilyen jármű, így a költségvetés "Járási szociális feladatok ellátása" című előirányzatát mintegy 75 millió forinttal terheli majd meg az útdíjak részleges visszafizetése.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 01. 08:41, csütörtök | Belföld
Összeomlott Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja Maroshévízen
Összeomlott szerdán Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja, a 156 éves Urmánczy-híd a Hargita megyei Maroshévízen - tudatta Czirják Károly helytörténész, a helyi Dr. Urmánczy Nándor Egyesület elnöke.
2025. Május 01. 08:35, csütörtök | Belföld
Meteorológia: nyáriasan meleg idő lesz május 1-jén
Napos, csapadékmentes idő várható a hosszú hétvége első felében, majd szombat délután az ország északi, északkeleti vármegyéiben záporokra, zivatarokra lehet számítani - derül ki a HungaroMet Zrt. szerdai videójából.
2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld
Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról
Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést
2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.