2024. április 29, hétfő - Péter

2015. November 12. 15:50, csütörtök | Helyi
Forrás: hirado.hu

Valódi fémdetektor lehet az okostelefonja

Szinte bármelyik Android és iPhone mobil ingyenes szoftver segítségével fémdetektorként használható.

Nem átverés, a mobil tényleg képes magnetométerként működni. Apple készülékekre innen: https://itunes.apple.com/us/app/metal-detector/id409682366, Androidra pedig innen:https://play.google.com/store/apps/details?id=kr.sira.metal&hl=en tölthető le az alkalmazás, melynek segítségével meg lehet találni például az elektromos vezetékeket, a gipszkarton fal vázát, netán a földbe rejtett tárgyakat.

Mint a fenti videón látható, használata igen egyszerű: mindössze mozgatni kell 15-20 centiméteres távolságban a mobilt, s a kijelzőn az érték jól láthatóan meglódul, zöldből pirosra vált, ha fémet talál.

A szoftver az okostelefon mágneses érzékelőit használva érzékeli a mágneses mezőket. Ennek szintje (EMF) a természetben körülbelül 49μT (490mG, 1μT = 10 mg). A dolog lényegéből adódóan a detektort becsaphatják az elektronikus termékek, a tévék, számítógépek, s mérés közben ki is kell venni a mobilt a védőtokból.

Sajnos a fémdetektor nem találhatja meg a nem vas alapú (cink, nikkel, réz és alumínium) érméket, sőt, legnagyobb sajnálatunkra a tiszta aranyat sem.

2024. Április 29. 07:39, hétfő | Helyi

Már csak Bács-Kiskun vármegyében maradt érvényben a tűzgyújtási tilalom

A csapadékos időjárásnak köszönhetően csökkent a tűzveszély, ezért csütörtöktől Bács-Kiskun vármegye kivételével mindenütt visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

2024. Április 29. 07:37, hétfő | Helyi

Élvezzük ki a nyárias időt, amíg lehet

Anticiklon alakítja a következő napok időjárását is, majd csütörtökön nedvesebb levegő érkezik, és többfelé fordulhat elő zápor, zivatar az országban.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból