2024. május 14, kedd - Bonifác

Változatos lisztek

Gluténmentesek közt is nézelődhetünk

Kukoricaliszt
Belőle készül a puliszka. Mártások sűrítéséhez, galuskához, krémlevesekhez, hústöltelékek dúsításához, édes süteményekhez használhatjuk.

Rizsliszt
Selymes állagú. Belőle készül a kínai rizstészta. Jól használható porhanyós, omlós sütemény tésztákhoz, piskótához, de galuskához, palacsintához, krémleveshez is. Szószokat is sűríthetünk vele.

Mandulaliszt
A paleolit étrend hívei használják. Alacsonyabb a szénhidráttartalma, és nagy mennyiségben tartalmaz fehérjét, ásványi anyagokat, vitaminokat és rostot. Sütemények, muffinok sütéséhez vagy krémek készítéséhez használható.

Burgonyaliszt
A pelyhesített burgonyából kirostálják a finomabb szemcsés részt, és így liszthez hasonló termék keletkezik. Jól használható levesek és szószok sűrítésére, illetve burgonyás kenyér sütéshez.

Szójaliszt
Főzelékeknél, mártásoknál használhatjuk. Magas fehérjetartalmú, a belőle készült termékek hosszabb ideig eltarthatók.

Kölesliszt
A köles finomra őrlésével készült liszt, melyet felhasználhatunk ételek besűrítésére, vagy lisztérzékenyeknél lepény, palacsinta, péksütemény készítéséhez.

Csicseriborsóliszt
Krémlevesekhez, pástétom vagy humuszkrém készítéséhez használhatjuk. Fűszerezéshez majorannát, csilit, petrezselymet vagy fokhagymát választhatunk.

Kókuszliszt
Állaga nagyon hasonló a búzaliszthez. Alacsony szénhidráttartalma miatt ideális mindenféle kenyerek és péksütemények sütéséhez. Rostban gazdag.

2024. Május 13. 14:32, hétfő | Helyi

Megérkeztek az iskolákba a gyerekek digitális fejlődését elősegítő laptopok

Folytatódik a 2022. tavaszán megkezdett tanulói notebook kiosztási program.

2024. Május 12. 19:07, vasárnap | Helyi

Egyházközségi majálisnak adott otthont a Parkerdő

Mint minden évben, idén is megrendezte majálisát az Ótemplom és a Szent István templom közössége május 11-én (szombaton).

2024. Május 12. 09:49, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból