2024. április 28, vasárnap - Valéria

2017. Szeptember 03. 10:00, vasárnap | Helyi
Forrás: hirado.hu

Van, amikor már érdemes közjegyzőhöz fordulni

Hosszabb ideig tartó ingatlanügyleteknél érdemes közjegyzőhöz fordulni, mert nagyobb a szerződésszegés kockázata

- mondta az M1 aktuális csatornának a Budapesti Közjegyzői Kamara elnöke szombaton.

Parti Tamás kifejtette: ma a vonatkozó jogszabályok jogi szakértő közreműködéséhez kötik az adásvételeket: ügyvédi ellenjegyzéssel vagy közjegyzői okiratba foglalva kell ezeket a szerződéseket megkötni. Kifejtette: minél hosszabb ideig tart az ügylet, annál nagyobb az esélye annak, hogy a felek körülményeiben változás történik, például meggondolják magukat, és különösen igaz ez az ingatlan birtokba adására, vagy a vételár kifizetésére, a foglaló visszafizetésére.

Mindez azonban a biztosítható közjegyzői okirattal, a közjegyzői okiratok ugyanis alkalmasak közvetlen végrehajtásra, kikényszeríthetősége egyszerűsíti a jogérvényesítést. A kamarai elnök szerint a közjegyző igénybe vétele nem elsősorban a szerződés létrehozásakor szükséges, hanem arról szól, hogy valaki képes a jövőbe tekintve gondolkodni és nem csak az adásvétel létrejöttét tudja elképzelni, hanem azt is, hogy esetleg szerződésszegés történhet.

Címkék: közjegyző

2024. Április 28. 09:17, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. április 28. - HÚSVÉT 5. VASÁRNAPJA