Hírek
2019. Május 06. 16:39, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Varga Mihály: idén is folytatódik a lakásépítések dinamikus bővülése

A gazdaság teljesítménye és a meghozott kormányzati intézkedések a pénzügyminiszter szerint megfelelő hátteret adnak az építőipar további növekedésének, így a lakásépítések száma akár 20 százalékkal is emelkedhet.
Varga Mihály hétfőn Budapesten a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) által közzétett lakásépítési adatokat értékelte, kiemelte: az első negyedévben 3661 lakás épült Magyarországon, csaknem 8 százalékkal több, mint egy éve. A bővülést a családvédelmi akcióterv keretében kibővített otthonteremtési kedvezmény, a javuló foglalkoztatási és jövedelmi helyzet, az élénkülő hitelezés, valamint a kedvezményes lakásáfa is támogatta - mondta.
Hozzátette, hogy az első három hónapban a fővárosban továbbra is kiemelkedő mértékben, másfélszeresére emelkedett az átadott lakások száma, míg a kiadott lakásépítési engedélyek a községekben mutattak nagyon dinamikus, 46 százalékos emelkedést.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 24. 12:56, kedd | Belföld
Változás július 1-től: évente 120 napot lehet alkalmi és idénymunkában dolgozni
Havonta átlagosan 300 ezren dolgoznak egyszerűsített foglalkoztatással, őket és munkáltatóikat is érinti a július 1-jei változás.
2025. Június 24. 07:27, kedd | Belföld
Két nemzetközi szakmai díjra jelölték a Magyar Zene Házát
Két rangos európai múzeumi díjra jelölték a Magyar Zene Házát, amely nemcsak különleges építészete, hanem tartalmi és közösségi megközelítése miatt is felkeltette a nemzetközi múzeumi szakma figyelmét.
2025. Június 24. 07:26, kedd | Belföld
A lovagkirály legendájáról szól Szent László Napok programja Győrben
2025. Június 24. 07:18, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Meghaladta a 2 milliót a Voks válaszadóinak a száma
Orbán Viktor szerint mindannyian büszkék lehetünk, a papíralapú szavazatok száma meghaladta a 2 milliót a Voks 2025 szavazáson.