2022. december 1, csütörtök - Elza

2022. Január 14. 19:01, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Vasárnap kezdődik az ökumenikus imahét

Vasárnap kezdődik az ökumenikus imahét, amelynek országos nyitó istentiszteletét a budapesti, Deák téri evangélikus templomban tartják. Az idei imahét üzenete Isten szeretetének egyetemessége

- közölte a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) az MTI-vel.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) és a MEÖT közös programsorozatát megnyitó szertartáson szentbeszédet mond Erdő Péter bíboros, érsek, prímás és Balog Zoltán református püspök, a zsinat lelkészi elnöke. Az istentisztelet liturgiájában részt vesznek a MEÖT tagegyházainak vezetői - tájékoztattak.

A közlemény szerint az imahét alatt a különböző felekezetű gyülekezetek ökumenikus közösségben tartanak istentiszteleteket és imádkoznak a keresztények egységéért.

Az idei ökumenikus imahét üzenete az, hogy Isten Jézusban közölt megváltó szeretete egyetemes. "A messze Napkeletről is jönnek őt imádni, hiszen az egész világ megváltója ő, jöjjünk őhozzá, higgyünk őbenne mi is, akik nyugaton élünk" - fogalmaztak a közleményben. Az idei imahét bibliai mottója Máté evangéliumából való: "Láttuk az ő csillagát napkeleten, és eljöttünk, hogy imádjuk őt".

Az MKPK és a MEÖT elnöksége 2017-ben elfogadta, hogy az ökumenikus imahét országos nyitó istentiszteletének vasárnapja az üldözött keresztényekért való imádkozás vasárnapja is legyen. Ezen a vasárnapon mind a katolikus egyházközségeknek, mind az Ökumenikus Tanácshoz tartozó tagegyházak gyülekezeteinek lehetőségük van imádkozni a délelőtti istentiszteleten az üldözött keresztényekért szerte a világban.

Az ez évi imahét anyagát a Közel-Keleti Egyházak Tanácsa készítette, a végső szöveget pedig az Egyházak Világtanácsa Hit- és Egyházszervezet Bizottsága és a Vatikán Keresztény Egységet Előmozdító Pápai Tanácsa által létrehozott nemzetközi bizottság tagjai állították össze.

Az ökumenikus imahetet 1908 óta rendezik meg, az eseményen először csak az anglikán és a katolikus egyház tagjai vettek részt, és akkor még csak az Egyesült Államokbeli Graymoorban tartották meg.

Az esemény több évtizedes hagyományra tekint vissza Magyarországon.

Címkék: ökumenikus, ima, imahét

2022. December 01. 07:00, csütörtök | Belföld

57 milliárd forintból újul meg a veszprémi várnegyed

A város egyik jelentős turisztikai látványosságának felújítása 2025 nyaráig tart, de a legtöbb épület már 2023-ban, az Európa Kulturális Fővárosa Program esztendejében is látogatható lesz

2022. December 01. 07:00, csütörtök | Belföld

Navracsics Tibor: jelentős előrelépés a magyar helyreállítási terv elfogadása

Jelentős előrelépésként értékelte területfejlesztési miniszter, hogy az Európai Bizottság elfogadásra ajánlja a koronavírus-járvány utáni gazdasági helyreállítást segítő uniós források lehívását lehetővé tevő magyar tervet.

2022. November 30. 12:49, szerda | Belföld

Szijjártó: nagy győzelem, hogy az Európai Bíróság megállapította a paksi bővítés jogszerűségét

Nagy győzelem Magyarország számára, hogy az Európai Bíróság az osztrák keresetet elutasítva szerdán megállapította, hogy a paksi bővítés minden szempontból megfelel a közösségi szabályoknak.

2022. November 30. 12:46, szerda | Belföld

Csaknem 20 ezer milliárd forintba kerülne a magyar lakásállomány energetikai felújítása

A teljes magyar lakóingatlanállomány költségoptimalizált energetikai felújítása októberi árakon számolva 18-19 ezer milliárd forintba kerülne - derül ki a Takarék Indexből.