2021. június 19, szombat - Gyárfás

2021. Június 08. 12:27, kedd | Helyi

Végleges helyére kerül a félegyházi olimpikonok emlékoszlopa

A Félegyházi Szabadidő és Sport Nonprofit Kft. kulturális Programirodája valamint sportszervezője nevében tisztelettel meghívom a kiskunfélegyházi születésű illetve Félegyházához köthető Olimpikonok emlékoszlopának felújítás utáni – végleges helyén történő – felavatására.

A rendezvény az „Olimpiai világnap” napján 2021. június 23-án 16 órakor kerül megrendezésre a Városi Sportcsarnok főbejáratához közel.

Az Olimpiai világnapot 1987 óta ünnepeljük, annak emlékére, hogy 1894. június 23-án Pierre de Coubertin báró kezdeményezésére Párizsban kongresszus nyílt, amelyen elhatározták az ókori Görög Olimpiai játokok újjáélesztését.

Az avatás kiemeli városunk lakóinak sportszeretetét és a sportnevelésben betöltött fontosságát, valamint azt a tiszteletteljes várakozást, amivel a 2020-ban elhalasztott 32. Tokióban megrendezésre kerülő Olimpiát várjuk.

Hálásak vagyunk a Bozóki Design Kft-nek, hogy az emlékoszlop nagyértékű felújítását, áthelyezését nagy hozzáértéssel, térítésmentesen időben elkészítették, minden félegyházi polgár örömére.

Iványi Ferenc
programiroda igazgató

Kordás Roland
ügyvezető

Simon Zoltán
sportszervező

Fotó: Félegyházi Közlöny

2021. Június 19. 11:23, szombat | Helyi

Szúnyoggyérítés várható Kiskunfélegyházán

Ezúton értesítjük a lakosságot, hogy Kiskunfélegyháza területén szúnyoggyérítést fognak végezni.

2021. Június 18. 16:49, péntek | Helyi

Gépszörnyet tereltek az M5-ös lajosmizsei pihenőhelyére

A közúti ellenőrök az M0-s autópályán figyeltek fel a túlméretes szállítmányra, amit azonban csak az M5-ös autópálya lajosmizsei pihenőhelyén tudtak megfogni.

2021. Június 18. 14:48, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban friss anyakönyvi híreinket olvashatják.

2021. Június 17. 17:21, csütörtök | Helyi

Másodfokú hőségriasztás lép életbe szombaton 0:00 órától