Városlista
2026. augusztus 2, vasárnap - Lehel

Hírek

2018. Május 09. 14:33, szerda | Helyi
Forrás: Adrienn

Versek ihlették a látványos alkotásokat

Versek ihlették a látványos alkotásokat

Szavak szárnyán címmel nyílt kiállítás a Móra Ferenc Művelődési Központ aulájában május 8-án az Alapfokú Művészeti Iskola fotó-video, grafika és kerámia szakos diákjainak munkáiból.

Az irodalom inspirálta a grafika, kerámia és fotó-video tanszakok növendékeinek alkotásait, képeit. Saját választott művészeti águk eszközeinek segítségével próbálták meg befogadni, értelmezni, közvetíteni, megszűrni a verseket. A fél év során állandó társuk volt a verseskötet. Forgatták, keresték a nekik tetsző sorokat. Azokat, melyek alapgondolatai, költői képei jól ábrázolhatóak, testhezállóak.

A fotó-video tanszakon József Attila versek alapján készítettek illusztrációkat. Feladatuk az volt, hogy a vers által bennük létrejövő érzések, gondolatok alapján alkossanak. Grafika és kerámia tanszakon kiemelten foglalkoztak az Emlékévet szem előtt tartó Petőfi alakjával, verseivel, életével, céljaival és azzal az örökséggel, amit ránk hagyott. Szabadságideálját érvényesítették a művészet szabadságára és ebben az eszmében rengeteget alkottak és keresték a saját szabadságukat. Azt a tevékenységet, mely felszabadít és segít megküzdeni a napi terhekkel. A növendékek néha biztatást igénylő, de kitartó, elkötelezett alkotó kreativitásának eredménye ez a kiállítás – tudtuk meg Répa Mónika drámapedagógustól a kiállítás megnyitóján.

A jeles eseményen zenés és prózai művek előadásával közreműködtek Csósza Anna Cecília és felkészítő tanára Szeriné Bíró Ágnes, valamint Baranyai Zsófia, Kollár Janka, Gulyás Rebeka, Babinyecz Zsolt, Szedlacsek Cintia.

A tárlat megtekintése előtt Kovács-Csonka Szilvia, a művelődési központ igazgatónője és Répa Mónika drámapedagógus megköszönte a munkáját, és a diákoknak fáradhatatlanul nyújtott segítséget a jelen lévő két tanszak vezetőjének: Kis Virág grafika és kerámia szakos tanárnőnek és Gajdics Dávid, videó tanszakos tanárnak.

A kiállítást május 22-ig tekinthetik meg az érdeklődők a művelődési központ nyitva tartási idejében.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 01. 15:21, szombat | Helyi

Tájékoztatás a közterületi öntözéssel kapcsolatban

Az elmúlt napokban a közösségi médiában több hozzászólás és kérdés is érkezett azzal kapcsolatban, hogy a jelenlegi vízkorlátozás idején miért működik egyes helyeken a közterületi öntözés, illetve a város szökőkútjai.

2026. Augusztus 01. 00:03, szombat | Helyi

Energiatakarékossági intézkedéseket vezetnek be Kiskunfélegyházán

A rendkívüli hőség és az országos villamosenergia-ellátási helyzet miatt energiatakarékossági intézkedéseket rendelt el Kiskunfélegyházán Csányi József polgármester.

2026. Július 31. 22:56, péntek | Helyi

Életbe lép az I. fokú vízkorlátozás