2021. október 20, szerda - Vendel

2021. Október 13. 13:49, szerda | Helyi
Forrás: KEOL.HU

Világszínvonal a kecskeméti kórházban

Az orvosképzést segítő skill-labort adott át Kásler Miklós.

Prof. Dr. Kásler Miklós. az emberi erőforrások minisztere, Dr. Svébis Mihály, a Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház főigazgatója, Dr. Zombor Gábor és dr. Salacz László országgyűlési képviselők, valamint Szeberényi Gyula Tamás, Kecskemét alpolgármestere adták át a kecskeméti kórházban kialakított skill laboratóriumot 2021. október 13-án, szerdán.

A skill-labor nem más, mint orvosi, kórházi szimulációs központ. Lényege, hogy szimulációs gyakorlatok szisztematikusan egymásra épülő sorozatával, a megszerzett elméleti tudásra alapozva készíti fel az orvostanhallgatókat a majdani, valós környezetben, betegekkel végzendő munkájukra. A skill laboratórium a rezidenseknek és szakdolgozóknak egyaránt rendelkezésre áll majd, és új módszerek bevezetése esetén a szimulációs oktatás lehetősége is adott. Az oktatás tematikája szigorú szakmai szabályok szerint épül fel, ugyanakkor hangsúlyt fektet arra is, hogy helyi igényekre reagálva alkalmazható legyen az egészségügyi szakképzésben, országszerte.

Kásler Miklós a Bács-Kiskun Megyei Oktatókórházban kialakított skill-labor átadásán elmondta: rengeteg új technológia születik, amelyekre fel kell készíteni a nővéreket, a medikusokat és a rezidenseket, és esetenként nem árt, ha az orvos rendelkezésére is állnak olyan eszközök, amelyek segítségével a beavatkozásokat gyakorolhatja. Kiemelte: ez indokolta a debreceni, a pécsi és a szegedi egyetemen, valamint a hozzájuk tartozó 16 oktatókórházban a skill-laborhálózat kialakítását, amelyben "élethű körülmények között" gyakorolhatják a betegellátáshoz szükséges beavatkozásokat.

(Képek és cikk forrása: KEOL.HU)