Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2019. Október 22. 13:04, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Visszaélés miatt újra kell szavazni Kisberényben

Visszaélés miatt újra kell szavazni Kisberényben

Az önkormányzati választások előtti hetekben csaknem megduplázódott a helyi lakcímmel rendelkező, választásra jogosultak száma a Somogy megyei Kisberényben,

emiatt megsemmisítették a választási eredményeket és új választást írtak ki november 10-ére.

Sárhegyi Judit, Somogy megye jegyzője, a területi választási iroda (tvi) vezetője hétfő délután az MTI-vel közölte: jogerőssé vált a területi választási bizottság határozata, amellyel megsemmisítette a kisberényi eredményeket.

A tvi vezetője elmondta, hogy már a választások előtt feljelentést tett, mert a 128 névvel induló kisberényi névjegyzéken október 13-án már 252 helyi szavazásra jogosult neve szerepelt. Ilyen rövid határidővel ezt csak az állandó lakcím megváltoztatásával lehet meglépni, ami jogszabálysértésnek minősül, ha valaki nem lakik életvitelszerűen az új címén. A rendőrség az ügyben közokirat-hamisítás miatt nyomoz ismeretlen tettesek ellen - ismertette.

Sárhegyi Judit jelezte, hogy zajlik egy hatósági eljárás is. A visszaélések kiszűrése egyszerűbb, mint amilyennek látszik, mivel egy-egy kisberényi címen 9-33 állandó lakos is szerepel, így elsődlegesen ezeket a helyeket ellenőrzik - tette hozzá.

November 10-én, a megismételt önkormányzati választáson a korábbi jelöltek indulhatnak. A választás a 252 nevet tartalmazó névjegyzék alapján zajlik majd, de a szavazóknak érvényes lakcímkártyával kell igazolniuk magukat. Mivel az átjelentkezők közül már vannak, akik önként, mások az eljárások hatására visszajelentkeztek tényleges lakcímükre, ők nem voksolhatnak majd - mondta a tvi vezetője.

A Lengyeltótitól három kilométerre fekvő dél-balatoni faluban a négy önkormányzati képviselői tisztségért 11-en szálltak ringbe. Hárman indultak a polgármesteri tisztségért, két független jelölt és a korábbi polgármester a Fidesz-KDNP támogatásával.

A sonline.hu híre szerint január óta az alpolgármester viszi Kisberény ügyeit, mivel a most újra induló polgármestert elmarasztalta a bíróság sikkasztás vétsége miatt, és a képviselő-testület méltatlanság címén felállította tisztségéből.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában

Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót

Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.