Hírek
2019. Május 04. 05:01, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Visszahívták a gyerekeknek szánt müzlit és kekszet
Vállalati önellenőrzés során idegen anyagot, almakocsányt találtak egy osztrák előállítású almaporban, amelyet csecsemőknek és kisgyermekeknek szánt müzlik, kekszek készítéséhez használtak fel.
Az esetleg szennyezett termékekből a magyar Müller üzletekbe is érkezett, a cég visszahívta a problémás élelmiszereket - tette közzé a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) internetes oldalán pénteken.
A visszahívás a 2019. október 11. és a 2019. november 2-i minőségmegőrzési idejű, 250 grammos Alnatura Bircher müzlit, valamint a 2019. szeptember 4-i minőségmegőrzési idejű, 125 grammos Alnatura müzlis kekszet érinti.
A Nébih az európai uniós RASFF rendszeren keresztül értesült a riasztásról. Az élelmiszerlánc-biztonsági hivatal felhívja a fogyasztók figyelmét, ha vásároltak a termékekből, ne fogyasszák el azokat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 28. 07:29, péntek | Belföld
Magyarország újabb négymilliárd forintos mezőgazdasági támogatási programot indít Bosznia-Hercegovinában
2025. November 28. 07:28, péntek | Belföld
Orbán Viktor: azért utazok Moszkvába, hogy biztosított legyen Magyarország energiaellátása
Azért utazok Moszkvába, hogy télre is, és a következő évre is biztosított legyen Magyarország energiaellátása, megfizethető áron -
2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld
Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
