Városlista
2025. május 1, csütörtök - Fülöp

Hírek

2016. Március 02. 09:44, szerda | Helyi sport
Forrás: Dinnyés Gyula

Záporoztak a nyilak a KÉSZ Arénában

Záporoztak a nyilak a KÉSZ Arénában

Február 28-án a KÉSZ Sportarénában rendezte meg 30. jubileumi versenyét a Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző Egyesület.

Nagy előkészületek, sok-sok munka előzte meg a versenyt, ami a megszokott ünnepi hangulatban kezdődött. A Himnuszok eléneklése után Dongó Anita emlékiratának felolvasása, majd Csányi József szavalata következett.

A verseny megnyitását immáron 29. alkalommal vállalta magára Kapus Krisztián városunk egykori polgármestere.

A kiírásnak megfelelően pontosan 10 órakor elkezdődött a versengés. 25 pályán elhelyezett 2D, 3D és egyéni célokon kellett bizonyítani ki a korosztálya és íjtípusa szerint kategorizálva a legjobb.

A díjátadás délután 16 órakor Szunyi Sándor tárogató játékával kezdődött. Ezt követően a díjakat Dr. Faragó Zsolt Kiskunfélegyháza város jegyzője adta át. A fárasztó előkészületi munkálatok ellenére is jutott Koppány siker.

A miniből felnövő Horváth Katicának keményen meg kellett küzdenie. Mindettől független, vagy talán éppen ez okból kiválóan teljesített az új korosztályban is. 386 ponttal első helyezést ért el.

  • Gyerek fiú kategóriában ifjú Lovas Ferenc 425 ponttal ötödik,
  • 14-18 nő pusztai kategóriában Csitári Nóra 276 ponttal harmadik,
  • felnőtt, pusztai kategóriában Dongó Anita 286 ponttal hetedik,
  • Szeibert Imre kiváló eredménnyel 567 ponttal harmadik,
  • Tóth Mihály 541 ponttal ötödik,
  • Kis Csaba 473 ponttal 11.,
  • Csányi József 458 ponttal 15.,
  • Szólya Imre 451 ponttal 12.,
  • Lovas Ferenc 417 ponttal 23.,
  • Kurucz Zoltán 36.,
  • 18-30 pusztai kategóriába Keserű Szilvia 423 ponttal 2.,
  • Bányai Lili 408 ponttal 4.,
  • Kiss János 470 ponttal 2.,
  • Boldog Bence 415 ponttal 4.,
  • Kiss Zsolt 367 ponttal 5.,

  • 14-18 vadászreflex kategóriába Elekes Lali 529 ponttal első
  • 30-50 vadász kategóriában Bense László kiváló teljesítménnyel, öt ponttal maradt le az első helyről, így 605 ponttal 80%-os teljesítménnyel a második helyre küzdte föl magát.

  • Gyermek párbajban ifjú Lovas Ferenc harmadik lett.
  • 50+ pusztai kategóriában Dinnyés Gyula 488 ponttal 7.

Csapatversenyben a Koppányok lemondtak elsőségükről.

A versenyt folyamatosan 40-50 ember követte a nézőtérről, mely szintén sikernek számít, még akkor is ha egy-két órát töltöttek el a város lakói és váltották egymást, de az érdeklődés is fontos.

Legközelebbi Koppány rendezvény április 17.-én a Pálmonostorai Dinnyés tanyán lesz.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 18. 21:07, péntek | Helyi sport

Húsvéti éremeső a félegyházi birkózóktól

Húsvét előtt fontos eseményeken vettek részt a birkózók.

2025. Április 15. 12:03, kedd | Helyi sport

Dobos Eszter ismét szép eredményt ért el

2025. április 13-án a kiskunfélegyházi Zöldmező Lovassport Egyesület csapata Balástyára látogatott, ahol a Leon-Cavallo Lovarda rendezésében egy színvonalas versenyen vett részt.

2025. Április 14. 12:39, hétfő | Helyi sport

Újabb dobogós eredményekkel büszkélkedhetnek a félegyházi birkózók

Az elmúlt hétvégén az U17-es korú birkózók versenyeztek a válogatott mezekért, amelyeket az Észak-Macedón fővárosban rendezendő Európa-bajnokságon és a görögországi világbajnokságon viselhetnek hazánkat képviselve.

2025. Április 14. 11:28, hétfő | Helyi sport

Dobos Eszter ismét szép eredményt ért el

2025. április 12-én a Bugaci Ménes első alkalommal adott helyszínt a Szabadidő Díjugrató Versenynek.