2024. május 15, szerda - Zsófia

2019. Október 07. 13:21, hétfő | Helyi
Forrás: Kiskun Múzeum

Zengő ABC kiállítás a Petőfi Emlékházban

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata és a Kiskun Múzeum szeretettel várja Önt a MÓRA FESZTIVÁL keretében megrendezett Móra Ferenc: Zengő ABC versillusztráció kiállításra.

A megnyitó időpontja: 2019. október 7. (hétfő) 17:00
Helyszín: Petőfi Sándor Emlékház (Kiskunfélegyháza, Petőfi Sándor u. 7.)

Az illusztrációkat készítették: Mészáros Erika Szilárda és a Gödi Búzaszem Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 2.-3.-4. osztályos tanulói

A kiállítást megnyitja: Mészáros Márta múzeumigazgató és Molnár István festőművész

Közreműködnek: a Széljáró Balladás Együttes tagjai, valamint Palatinus Fanni és Palatinus Attila

A kiállítás megtekinthető október 19-éig, kedden és csütörtökön 9-13 óráig, szombaton 9-13 óráig.
(Október 19-én szombaton Tárt kapuk - Nyitott Nap a múzeumokban)

Fotó:illusztráció

2024. Május 15. 11:41, szerda | Helyi

Több mint két tonna romlott húst találtak egy kisteherautóban az M5-ösön

Több mint két tonna romlott húst találtak a pénzügyőrök egy túlsúlyos kisteherautóban az M5-ös autópályán - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdán az MTI-t.

2024. Május 14. 10:58, kedd | Helyi

A kiskőrösi Petőfi Szülőház és Emlékmúzeum nyerte az Év emlékhelye díjat

Átadták az Év emlékhelye díjat, amelyet 11 pályázó közül a Petőfi Emlékmúzeum nyert el.

2024. Május 14. 10:47, kedd | Helyi

Lakitelek - Felavatták Yunus Emre török költő szobrát

A török irodalom meghatározó, 13. században alkotó személyiségének állítottak emléket a Hungarikum Ligetben.

2024. Május 14. 07:54, kedd | Helyi

Úton átkelő teknősökre figyelmeztet a természetvédelmi egyesület

Az úton átkelő teknősök védelmére hívja fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).