2024. április 25, csütörtök - Márk

Jogerősen is súlyos fegyházbüntetésre ítélték az éhen halt gyöngyösi kislány szüleit
2019. Február 21. 05:02, csütörtök | Belföld

Jogerősen tizennyolc és tizenöt év fegyházra ítélték a 2016 májusában éhen halt másfél éves gyöngyösi kislány szüleit, miután a Debreceni Ítélőtábla szerdán helybenhagyta az első fokon eljáró Egri Törvényszék ítéletét.

Betiltották a hajviselet miatti diszkriminációt New Yorkban
2019. Február 19. 07:25, kedd | Külföld

Betiltották a hajviselet miatti diszkriminációt New Yorkban

Betiltották a hajviselet miatti diszkriminációt New Yorkban - írta a The Daily Telegraph online kiadása.

Börtön járhat tizenegy hóvirág letépéséért
2019. Február 11. 08:28, hétfő | Belföld

Börtön járhat tizenegy hóvirág letépéséért

Egy kikeleti hóvirág letépéséért tízezer forint büntetés jár, tizenegy szál leszakításáért pedig akár börtönbe is lehet kerülni - írta a Magyar Hírlap hétfőn.

Ítélet született egy 770 milliós csalás ügyében
2019. Január 08. 12:07, kedd | Belföld

Ítélet született egy 770 milliós csalás ügyében

Jogerősen többéves szabadságvesztést szabott ki egy az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) feljelentése nyomán indult ügyben a Fővárosi Ítélőtábla - közölte a Fővárosi Főügyészség kedden az MTI-vel.

Két rádiót és az RTL Klubot is megbüntették
2018. December 21. 19:00, péntek | Belföld

Két rádiót és az RTL Klubot is megbüntették

Két helyi – a Salgótarján 100,4 MHz-es és az Eger 101,3 MHz-es - frekvencián, a Rádió 1 hálózatában működő rádiók, valamint az RTL Klub televíziócsatorna szolgáltatójára szabott ki bírságot a médiatanács

Súlyos büntetést kapott a Milan
2018. December 15. 05:00, szombat | Sport

Súlyos büntetést kapott a Milan

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) 12 millió euróra büntette az AC Milant, mivel az olasz klub nem felelt meg a pénzügyi fair play követelményeinek.

Idén 150 millió forintnyi bírságot szabtak ki parlagfű miatt
2018. November 05. 16:15, hétfő | Belföld

Idén 150 millió forintnyi bírságot szabtak ki parlagfű miatt

Idén 3884 parlagfűfoltot derítettek fel, amelynek a nagysága 6548 hektár, és 150 millió forintnyi bírságot szabtak ki

Felfüggesztett fogházra ítéltek egy orvost téves diagnózisa miatti halálozásért
2018. Október 31. 05:15, szerda | Belföld

Felfüggesztett fogházra ítéltek egy orvost téves diagnózisa miatti halálozásért

Jogerősen felfüggesztett fogházra ítélt a Szolnoki Törvényszék egy orvost foglalkozás körében elkövetett halált okozó gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt - tájékoztatta a törvényszék sajtóosztálya kedden az MTI-t.

Óriási büntetést kaphat a Facebook
2018. Október 02. 08:50, kedd | Külföld

Óriási büntetést kaphat a Facebook

A Facebook akár 1,66 milliárd dolláros bírságot is kaphat az ír adatvédelmi hatóságtól, miután mintegy 50 millió felhasználói fiókot érintő biztonsági problémára derült fény.

Börtönbüntetést kapott dél-balatoni betörésekért egy hajléktalan
2018. Szeptember 18. 10:42, kedd | Belföld

Börtönbüntetést kapott dél-balatoni betörésekért egy hajléktalan

Négy és fél év börtönbüntetésre ítélt a Siófoki Járásbíróság első fokon egy hajléktalan férfit, aki mintegy ötven ingatlanba tört be a Balaton déli partján tavaly