2024. május 16, csütörtök - Botond, Mózes

2017. November 05. 15:45, vasárnap | Helyi
Forrás: Adrienn

Birkózó Extra Ligának adott otthont Kiskunfélegyháza

A bajnoki címért hat csapat versengett ma (november 5-én) a KÉSZ Aréna Városi Sportcsarnokban.

A magyar birkózás egyik legrangosabb versenyén több korábbi Európa-bajnokot, világbajnokot és olimpikont is láthattak az érdeklődők.

A résztvevő Pénzügyőr SE, ESMTK, Ceglédi VSE, FTC, Csepeli BC, Vasas SC csapatok felvonulását és bemutatását követően Rekedt-Nagy Réka - a Kiskunfélegyházi Birkózó Sportegyesület diákolimpiai- és sumo Európa-bajnoka, - énekelte el a magyar himnuszt.

A verseny nyitányaként Csányi József polgármester szólt a megjelentekhez, majd köszöntőjét követően a Magyar Birkózó Szövetség főtitkára, Farkas Tibor szavait hallhatták a versenyző csapatok és a népes számban megjelent sportkedvelő vendégek.

Külön köszönettel méltatták a verseny lebonyolításáért és szervezéséért a Kiskunfélegyházi Birkózó Sportegyesület vezetőit, Ván Jenő elnököt, illetve Szabó József és Kelemen András alelnököket, valamint Kiskunfélegyháza város díszpolgárát, Réczi László egykori birkózó világbajnokot, aki díszvendégként tiszteletét tette a mai megmérettetésen is.

A Magyar Birkózó Szövetség részéről Komáromi Tibor és Kovács István alelnökök, valamint Farkas Tibor főtitkár vett részt a hivatalos megnyitón.

A kemény megmérettetés előtt kellemes kikapcsolódást nyújtott a Silver Step Tánc Stúdió, akik fiatalos, lendületes előadásukkal szórakoztatták az érdeklődőket és zenéjükkel segítették a versenyzőknek a dinamikus bemelegítést.
A hat csapat körmérkőzéses rendszerben, párhuzamosan három szőnyegen mérte össze tudását és felkészültségét.

Az eredményekről hamarosan beszámolunk.