Városlista
2025. november 16, vasárnap - Ödön

Hírek

2023. November 23. 08:39, csütörtök | Helyi
Forrás: hazipatika.com

Egyre több idős ember kényszerül arra, hogy dolgozzon

Egyre több idős ember kényszerül arra, hogy dolgozzon

Az elmúlt 13 évben megsokszorozódott azok száma, akik nyugdíjas korukban is munkát vállalnak.

Míg 2010-ben a 65-69 éves korosztályból 25 ezren dolgoztak, 2022-ben már 84 ezren vállaltak munkát. A 70-74 éves korcsoportban 2010-ben 6 ezren, 2022-ben 28 ezren voltak jelen a legális munkaerőpiacon - írja a Népszava a KSH adataira hivatkozva. Azt is lehet tudni, hogy több férfi dolgozik, mint ahány nő.

Ezzel kapcsolatban megkérdezték Molnár Lászlót, a GKI Gazdaságkutató Zrt. vezérigazgatóját, aki szerint Magyarországon inkább kényszerből választják az emberek a munkát a nyugdíjba vonulásuk után. Az induló nyugdíjak általában 20-30 százalékkal alacsonyabbak, mint az utolsó évek átlagkeresete volt.

Másik oka lehet a társadalmi igény is. A háziorvosok átlagéletkora például 65 év, ha ők nem dolgoznának tovább, nagy baj lenne. De ugyanez igaz más területen dolgozó orvosokra, nővérekre, a szociális területen dolgozókra és pedagógusokra is.

Marosi János, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének szakértője szerint is a pénz motiválja főként a nyugdíjas munkavállalókat. Ahogy a Népszavának mondta, van olyan nyugdíjas ismerőse, akinek még a lakáshitelét kell törlesztenie, más pedig az unokájának segít saját otthonhoz jutni. De olyan is van, akinek még szüksége van aktivitásra.

(Cikk forrása: hazipatika.com / Nyitófotó illusztráció / forrás: porfolio.hu)

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 15. 21:35, szombat | Helyi

Köszöntötték a szociális ágazat elhivatott dolgozóit

November 13-án, csütörtökön 14 órakor a városháza dísztermében köszöntötte Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata a szociális ágazat dolgozóit a Szociális Munka Napja alkalmából.

2025. November 15. 20:38, szombat | Helyi

Emléktábla a dr. Táby-féle iskola emlékére

2025. november 12-én A Magyar Kultúráért Határok Nélkül 2001. Alapítvány emléktábla leleplezésére hívta az egykori diákokat, a dr. Táby-féle iskolában egykor tanítók leszármazottait.

2025. November 13. 21:42, csütörtök | Helyi

Tanzánia - a nyomor és a luxus két arca

Kiskunfélegyházi és szolnoki fotósok alkotásaiból nyílt kiállítás Budapesten.

2025. November 10. 15:15, hétfő | Helyi

Gizike nénit 90. születésnapján köszöntötték

Horváth Józsefné, Gizike néni a hosszú élet titkát így foglalta össze: „Hittel, szorgalommal és tisztességgel éljük az életünket, és akkor minden megadatik, ami a földi léthez szükséges.”