2022. május 21, szombat - Konstantin

2011. Október 05. 07:37, szerda | Kék hírek
Forrás: HírTV

Fejszével akart leszámolni szomszédjával

Két évre felfüggesztve, egy év hat hónap börtönbüntetésre ítélte kedden a Szegedi Ítélőtábla azt a férfit, aki fejszével támadt szomszédjára, mert az többször szóvá tette, hogy a férfi lovai kárt okoznak a telkén.

Fejszével akart leszámolni szomszédjával egy kalocsai férfi, ezért a Szegedi Ítélőtábla kedden emberölés előkészületének bűntette miatt 1 év 6 hónap börtönnel sújtotta, de a büntetés végrehajtását 2 évre felfüggesztette. A vád szerint a korábban már kétszer büntetett, jelenleg alkalmi munkából élő vádlott, aki ellen jelenleg is több büntetőeljárás folyik, régebb óta rossz viszonyban él kertszomszédjával. Gyakori volt köztük a szóváltás, mert a vádlott lovai gyakran kárt okoztak a szomszéd telkén. Amikor a kárvallott ezt szóvá tette, akkor szomszédja fenyegetéssel reagált. Többször hangoztatta, hogy ki fogja őket „nyírni”. 2008. szeptember 25-én egy fejszével jelent meg a portájuk végén, de a megfenyegetett házaspárnak sikerült ártalmatlanná tenni a vádlottat, és nem sokkal ezután feljelentést tettek a rendőrségen. (da)

HavariaPress

2022. Május 21. 06:00, szombat | Kék hírek

Sínek talpfájából lopott - Keresik

Az ismeretlen elkövető csavarokat és lemezalátéteket szerelt ki a sínek talpfájából a Dejtár és Ipolyvece közötti vasútvonalon.

2022. Május 20. 12:47, péntek | Kék hírek

Dílerbandát számoltak fel Hajdú-Bihar megyében

Egy kábítószer-kereskedő bűnszervezet hét tagját fogták el a rendőrök kedden Hajdú-Bihar megyében - közölte a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság pénteken a police.hu oldalon.

2022. Május 19. 14:08, csütörtök | Kék hírek

Tizenhatszorosan körözték, elfogták

A fővárosi nyomozók elfogták a tizenhatszorosan körözött férfit.

2022. Május 19. 07:00, csütörtök | Kék hírek

Elítélték az élettársát meggyilkoló nagyari férfit

Nem jogerősen életfogytig tartó fegyházbüntetésre ítélte a Nyíregyházi Törvényszék azt a férfit, aki tavaly májusban féltékenységből halálra szurkálta élettársát a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nagyarban.