2024. április 21, vasárnap - Konrád

2024. Március 31. 09:18, vasárnap | Helyi
Forrás: Sarlós Boldogasszony templom plébániája

Hírek az Ótemplomból

Húsvétvasárnap, Urunk feltámadása – 2024. március 31.

Hálásan köszönik mindazok munkáját, segítségét és felajánlását, akik a húsvéti ünnepek előkészítésében és széppé tételében részt vettek, a liturgiák végzésében segítettek. A kórus és a ministránsok szolgálatát különösen is köszönik.

Húsvétvasárnap a reggeli szentmisék végén ételszentelést tartanak.

Húsvéthétfőn csak reggel fél 7-kor és 8 órakor lesznek szentmisék a templomban, este már nem lesz.

A jövő héten lesz elsőpéntek, 24 órás szentségimádást tartanak reggel 6 órától, a férfiak zarándoklata Pálosszentkútra délután 5 órakor indul az Ótemplomtól. Másnap, elsőszombaton az esti szentmise előtt 17.30-tól a litániát imádkozzák. Jövő vasárnap az Isteni irgalmasság vasárnapját ülik.

Április 8-án hétfőn, Urunk születésének hírüladása, vagyis Gyümölcsoltó Boldogasszony Főünnepe lesz. Az esti szentmise keretében lehetőség lesz bekapcsolódni a veszélyeztetett magzatokért való imádságba és lelki adoptációba, amelynek feltételei és részletei a hirdetőtáblán és a szórólapokon olvashatóak. Ezen a napon nem lesz Bibliaóra.

Az Óplébánia minden munkatársának nevében, kívánunk a kedves testvéreknek áldott és Isten szeretetében gazdag húsvéti ünnepet! A feltámadt Krisztus fénye világítsa be életünket!

Geszler Péter
plébános

2024. Április 21. 07:44, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból

2024. április 21. - Húsvét 4. vasárnapja HIVATÁSOK VASÁRNAPJA

2024. Április 21. 07:43, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. április 21. - Húsvét 4. vasárnapja KÖNYÖRGŐNAP PAPI HÍVATÁSOKÉRT

2024. Április 20. 08:00, szombat | Helyi

Mozogj sokat, érezd jól magad

„Mozogj sokat, érezd jól magad” mottóval szervezte meg Városi Diáksport Bizottság a Diákolimpia Junior Fesztivált 2024. április 17-én a Kész Aréna Sportcsarnokban az I. és II. korcsoportos gyerekeknek.

2024. Április 19. 15:23, péntek | Helyi

Muzsikál az erdő 2024

Május 10. és 12. között Kecskemét és Lakitelek-Tőserdő térségében is megszervezik a „Muzsikál az erdő” elnevezésű rendezvényt.