Városlista
2026. május 1, péntek - Fülöp

Hírek

2014. Április 06. 14:51, vasárnap | Helyi sport
Forrás: - Varga Ferenc -

Megérdemelt győzelmet aratott a KHTK

Megérdemelt győzelmet aratott a KHTK

A labdarúgó bajnokság 21. fordulójában a tabella 13. helyén álló Kiskunhalas FC csapata érkezett Kiskunfélegyházára.

A labdarúgó bajnokság 21. fordulójában a tabella 13. helyén álló Kiskunhalas FC csapata érkezett Kiskunfélegyházára. A két csapat táblázaton elfoglalt helyezése alapján a hazai szurkolók csapatuk győzelmét várták.

Kiskunfélegyházi HTK – Kiskunhalas FC 7 – 0 (1-0)

Kiskunfélegyháza, 150 néző. 2014. 04. 05-Szombat 16: 30

Vezette: Kócsó Tibor Zsolt

Asszisztensek: Szeles Ádám, Samu László

KHTK: Tóth P. – Farkas G., Fekete I., Sándor, Balog M., Palásti, Némedi (Szabó T.), Balog Sz., Katona B. (Fekete T.), Koncz, Zs. Juhász (Lapsánszki)
Vezetőedző: Némedi Norbert,
Edző: Kádár Tamás.

Kiskunhalas FC: Gerner – Sejben, Szabó T., Máté-Tóth, Erdélyi, Bogdán, Lukács, Rigler (Szűcs), Amariutei, Farkas A., Farkas T.
Vezetőedző: Tápai Tibor.

Gólszerzők: Balog Sz. (4), Katona B.(2), Palásti.

Jók: Tóth P., Balog Sz., Némedi, Katona B. illetve Szabó T., Bogdán, Farkas T.

Sárga lap: Balog M., Palásti illetve Bogdán, Gerner, Erdélyi.

Piros lap: Máté-Tóth (53’)

Az első játékrész kiegyenlített játékot hozott, a vendégek szervezett védekezéssel igyekeztek lezárni területeiket. A hazaiak játékában sok volt a pontatlanság, hiányzott a lendület, a korábbi mérkőzésekhez viszonyítva. A vendégek kontráiban nagyon sok veszély volt, háromszor jutottak el, hogy gólt szerezzenek, de a hazaiak kapuvédője Tóth P. hárított magabiztosan. A félidő közepére rendezettebb lett a hazaiak játéka, veszélyes akció végén Balog Sz. visszagurított átadását Katona B. egy csel után rálőtte, és megpattanó lövése a bal sarokba vágódott, 1-0.

Szünet után nagyot változott a játék, a hazaiak fokozták a játék ritmusát, nyomasztó fölénybe kerültek, sok helyzetet kidolgoztak és növelték góljaik számát. A mérkőzés fordulópontja az 53. perc volt, Balog Szabolcs kilépett, amikor Máté-Tóth szabálytalanul szerelte, a védő piros lapot kapott, a megítélt büntetőt Balog Sz. magabiztosan értékesítette, 2-0. A vendégek védekezése összeomlott, a hazaiak szervezetten játszottak, feljavult teljesítményük és szép gólokat szereztek. Az 59. percben Némedi indította Palástit, aki egy csel után laposan lőtt a hálóba, 3-0. A létszámfölényben játszó hazaiakat a vendégek nem tudták megállítani, akik további gólokat szereztek. Balog Sz. önzetlen átadásával Katona B. kilépett és a kapus mellett belőtte önmaga második, csapata negyedik találatát, 4-0.

A 75. perctől Balog Sz. percei következtek, aki további három gólt szerzett, és kialakította a 7-0-s végeredményt, a mai napon megállíthatatlan volt, ha kellett gólpasszt adott, a társaitól kapott labdákat értékesítette, a büntetők végrehajtásánál nem hibázott, négy gólt szerzett a mai mérkőzésen és 26 gólnál tart a legjobb góllövők versenyében. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a 76. percben élete első felnőtt mérkőzésén pályára lépett Fekete Tamás, aki édesapjával együtt játszhatott a csapatban a mai mérkőzésen.

A mérkőzés összképe alapján elmondható, hogy a jobb erőkből álló hazai csapat megérdemelten szerezte meg a győzelmet a tehetséges fiatalokból álló Kiskunhalas ellen, akik fognak még meglepetést okozni a bajnokság során.

Kádár Tamás (KHTK edző): Az első félidőben a vendégek nagyon szervezetten védekeztek, a mi játékunk kicsit enervált volt. A második félidőben a kiállítás döntően befolyásolta a mérkőzés alakulását. Helyzeteink a kiállítás előtt is megvoltak, de egy ilyen fiatal csapatot a kiállítás nagyon letaglózott, akiknek további sok sikert kívánok. Kedden kupamérkőzés következik, régen játszottunk hazai mérkőzést a kupában, továbbjutás a célunk a Kunszállás ellen.

Katona Balázs (KHTK játékos): Nagyon örülök, hogy két góllal sikerült a győzelemhez segíteni a csapatot. Minden mérkőzést meg kell nyernünk, hogy elérjük céljainkat.

Tápai Tibor (Kiskunhalas vezetőedzője): Mi a saját nevelésű fiataljainkra támaszkodva jöttünk a mai mérkőzésre egy sokkal jobb csapathoz. Kellő szervezettséggel és motivációval szorossá tettük a mérkőzést 53 percig, amikor történt egy olyan eset, ami után összeomlott a csapatunk és megérdemelt félegyházi győzelem született.

U-19-es mérkőzés eredménye:

Kiskunfélegyházi HTK – Kiskunhalas FC 4 – 1 (0-0)

Gólszerzők: Makai Zoltán (2), Rácz Tamás, Fekete Nándor illetve Modok Marcell

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 15:31, hétfő | Helyi sport

Fényes félegyházi birkózósikerek Zalaegerszegtől Bukarestig

Nagyszerű eredményeket értek el a birkózók ismét itthon és külföldön is.

2026. Április 07. 11:55, kedd | Helyi sport

Diákolimpiai aranyak és éremeső – látványos szezonkezdet a Jogging Plusnál aquatlonban és duatlonban

2026. március 14-én rendezték meg SPORT XXI. Aquatlon Dél–Kelet Regionális Döntő versenyét Pécs városában, ahol több megye fiatal sportolói mérhették össze tudásukat.

2026. Április 03. 20:30, péntek | Helyi sport

Három félegyházi birkózó az Európa-bajnokságon

U17-es versenyzőink szenzációsan menetelnek: három félegyházi birkózó is képviselheti hazánkat a korosztályos Európa-bajnokságon, amelyet a bulgáriai Szamokovban rendeznek májusban.

2026. Április 01. 15:08, szerda | Helyi sport

Tarolt a pályán Dobos Eszter és Harriet a Championátuson

Az MLSZSZ Dream-Horse Championátus I.fordulóját rendezte meg a Sióréti Lovardában a Sióréti Lovas Egyesület 2026. március 29-én.