2024. április 29, hétfő - Péter

Előadás a Móra-családfáról
2014. Január 31. 16:03, péntek | Helyi

Előadás a Móra-családfáról

Régóta tervezgette a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület, hogy könyvet írjanak a Móra leszármazottakról. Olyan utódokat kerestünk, akik a humán műveltséget génjeikben hordozták és használták is a későbbiek folyamán.

Francis Macomber rövid boldogsága
2014. Január 15. 08:20, szerda | Helyi

Francis Macomber rövid boldogsága

Ernest Hemingway két remekbe szabott afrikai novellájának egyike, az 1936-ban írt Francis Macomber rövid boldogsága volt a témája a Könyvek Klubja Olvasókör január 14-i foglalkozásának.

Újabb kötetet mutattak be a városi könyvtárban
2013. November 08. 09:47, péntek | Helyi

Újabb kötetet mutattak be a városi könyvtárban

A Móra-emlékév jegyében mutatták be K. Tóth Lenke költő, pedagógus, közíró, Móra Ferenc unokahúga könyvét november 6-án

Félegyházán mutatta be új könyvét Kepes András
2013. Október 10. 16:18, csütörtök | Helyi

Félegyházán mutatta be új könyvét Kepes András

Kepes András újságíró, író, egyetemi tanár mutatta be „Tövispuszta” című könyvét október 8-án a művelődési központban, az Országos Könyvtári Napok programsorozatának keretében.

Őszi Vadászat a Szegedi Szittyaföldön
2013. Október 07. 18:55, hétfő | Helyi sport

Őszi Vadászat a Szegedi Szittyaföldön

2013. október 05-én a Petőfi lakótelepen egy rövid bemutatót tartottak a Turul Koppány Íjászai Ha-gyományőrző Egyesület tagjai a Lakótelepi Fesztivál programsorozatán belül

Íjászbemutató a Petőfi téren
2013. Augusztus 21. 15:50, szerda | Helyi sport

Íjászbemutató a Petőfi téren

Történelmi élőképpel egybekötött íjászbemutatót tartottak augusztus 20-án a Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző Egyesület tagjai a Petőfi téren

Bugacon járt a gördeszkás atya
2013. Augusztus 09. 14:46, péntek | Helyi

Bugacon járt a gördeszkás atya

Szerdán Bugacra látogatott a rédicsi plébános, Lendvai Zoltán atya aki ugyan kocsival érkezett körünkbe de a gördeszkáit nem hagyta otthon

Még több gyerek csodálhatja a repülőket!
2013. Augusztus 02. 13:39, péntek | Belföld

Még több gyerek csodálhatja a repülőket!

Kecskeméten rendezik meg augusztus 3-án és 4-én a Nemzetközi Repülőnap és Haditechnikai Bemutatót

2012. Május 31. 07:23, csütörtök | Bulvár

Bottal is színpadra áll Csala Zsuzsa

A fájdalmai ellenére egyévnyi kihagyás után újra színpadra lép a Jászai Mari-díjas művésznő.

2012. Május 26. 14:17, szombat | Bulvár

35 esztendeje háborognak a csillagok

Hihetetlen, de már 35 éve annak, hogy az amerikai mozikban először jelent meg a felirat: "Réges-régen, egy messzi-messzi galaxisban". Luke, Han és persze a gonosz Darth Vader azóta már a filmtörténelem jeles alakjai.

2012. Május 22. 07:21, kedd | Bulvár

Megdöbbentő bejelentést tett Jackie Chan

Nem forgat több akciófilmet a verekedős mozik sztárja, Jackie Chan. Az 58 éves színész komoly szerepekre vágyik.

2012. Április 24. 07:25, kedd | Bulvár

380 köbcentis melleivel már a kifutón domborít VV Seherezádé

A Való Világ játékosai domborítottak egy különleges ruhabemutatón a Kaposvár Szépe 2012 szépségverseny felvezetésében és szüneteiben.