2024. május 3, péntek - Tímea

Virtuális tanulmányi versenyt indított a Videotanár felsősöknek
2015. Október 14. 06:52, szerda | Belföld

Virtuális tanulmányi versenyt indított a Videotanár felsősöknek

Virtuális tanulmányi verseny indult a Videotanár weboldalon, a vetélkedőn bármely felső tagozatos általános iskolás diák indulhat.

Ki lesz Magyarország legokosabb diákja?
2015. Szeptember 21. 15:34, hétfő | Belföld

Ki lesz Magyarország legokosabb diákja?

Szeptember 25-én, pénteken indul útjára az ország eddigi legnagyobb tanulmányi versenye.

MSZOE: a felével kellene csökkenteni a tananyagot az iskolákban
2015. Július 17. 07:19, péntek | Belföld

MSZOE: a felével kellene csökkenteni a tananyagot az iskolákban

A Magyarországi Szülők Országos Egyesületének (MSZOE) elnöke szerint legalább 50 százalékkal kellene csökkenteni a tananyagot az iskolákban.

Közeledik a tanév vége, kezdődik a vakáció
2015. Június 08. 07:20, hétfő | Belföld

Közeledik a tanév vége, kezdődik a vakáció

Még egy hét van hátra a tanévből, majd 1 millió 267 ezer diák számára megkezdődik a két és fél hónapos nyári vakáció.

A Facebookon keresnek munkát a diákok
2015. Május 31. 11:00, vasárnap | Életmód

A Facebookon keresnek munkát a diákok

A diákok több mint 70 százaléka a Facebookon keres munkát, ezt követik a diákszövetkezetek weboldalai, valamint az állásbörzék és karriernapok - derült ki a Mind-Diák Szövetkezet felméréséből.

Nem elég fittek a magyar diákok
2015. Május 30. 10:00, szombat | Életmód

Nem elég fittek a magyar diákok

A nemzeti egységes tanulói fittségi teszt (NETFIT) állóképességi vizsgálatának adatai szerint 18 éves korukra a fiúknak csupán a 37 százaléka, a lányoknak pedig csak a 21 százaléka képes megőrizni fittségét.

Fejlesztik a diákok pénzügyi tudatosságát
2015. Május 03. 05:00, vasárnap | Belföld

Fejlesztik a diákok pénzügyi tudatosságát

Több mint 1100 elért diák összesen 28 oktatási intézményben, összátlagban 65 százalékos teszteredmények, öt fontos pénzügyi fogyasztóvédelmi témakör

Karácsonyi műsorok a templomokban
2014. December 19. 13:15, péntek | Helyi

Karácsonyi műsorok a templomokban

Betlehemes műsorral, teával és zsíros kenyérrel várták ma (december 19-én) reggel az érdeklődőket a Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Petőfi Sándor Tagintézményének diákjai az Ótemplomban.

Gyűjthetnek az iskolások
2014. Október 25. 11:00, szombat | Helyi

Gyűjthetnek az iskolások

Ezután is érdemes félretenni az újságokat: a napokban módosított hulladéktörvény szerint mégiscsak gyűjthetnek papírt az iskolák.

Félegyházi diák fenyegette, dolgoztatta és lopta meg szobatársait
2014. Október 21. 14:25, kedd | Helyi

Félegyházi diák fenyegette, dolgoztatta és lopta meg szobatársait

Vádemelést javasol a rendőrség kényszermunka és lopás ügyében.

Viperával fenyegette meg a tanárt
2014. Október 09. 15:14, csütörtök | Kék hírek

Viperával fenyegette meg a tanárt

Őrizetbe vették a rendőrök azt a 19 éves férfit, aki egy kunszentmiklósi iskolába fenyegetőzött, rongált, valamint kötözködött a diákokkal és tanárukkal.

Ma délután a diákságé volt a főtér
2014. Szeptember 25. 16:54, csütörtök | Helyi

Ma délután a diákságé volt a főtér

Ma (szeptember 25-én) reggel 7:30 órakor a városháza dísztermében Kapus Krisztián polgármester jelképesen átadta a város kulcsát Bálint Lívia diákpolgármesternek, mellyel kezdetét vette a 16. Városi Diáknap.