2024. május 3, péntek - Tímea

Szakmai nap a Móra Ferenc Gimnázium megújult laborjában
2014. Február 21. 12:55, péntek | Helyi

Szakmai nap a Móra Ferenc Gimnázium megújult laborjában

Természettudományos szakmai nap kezdődött ma (február 21-én) a „Természettudományos oktatás módszertanának és eszközrendszerének megújítása” című program keretében a Móra Ferenc Gimnázium laboratóriumában.

Szalagozó a MEZGÉ-ben
2014. Február 15. 12:57, szombat | Helyi

Szalagozó a MEZGÉ-ben

Százötvennégy végzős diák kapta meg február14-én a felnőtté válás jelképes kék szalagját a Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskolában.

SWAPASAP – Csereprogram, nyelvtanulás külföldön
2014. Február 13. 15:12, csütörtök | Helyi

SWAPASAP – Csereprogram, nyelvtanulás külföldön

A SWAPASAP egy olyan partnervárosi program, mely elősegíti a partnervárosok közötti kapcsolatokat azáltal, hogy nyelvtanulási lehetőséget, családi vakációt, lakáscserét, gyakorlati helyet, nyári munkát kínál.

Tavaszi programjairól egyeztetett a GYIÖK
2014. Január 30. 11:35, csütörtök | Helyi

Tavaszi programjairól egyeztetett a GYIÖK

Az idei évi első ülését tartotta január 29-én a kiskunfélegyházi Gyermek és Ifjúsági Önkormányzat a városházán. A tagság a tavaszi programokról egyeztetett és hozott döntést.

Szalagavató a Constantinum Intézményben.
2014. Január 27. 15:10, hétfő | Helyi

Szalagavató a Constantinum Intézményben.

2014. január 25-én 17 órakor rendezték meg a Szalagavatót a Constantinum Intézményben.

Szoboravató a Platán iskolában
2014. Január 23. 16:02, csütörtök | Helyi

Szoboravató a Platán iskolában

A magyar kultúra napja alkalmából tartottak ünnepséget január 22-én a Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola Platán Utcai Tanintézményben.

Diplomamentő programot indít a kormány
2014. Január 23. 08:00, csütörtök | Belföld

Diplomamentő programot indít a kormány

Mintegy 10 ezer fiatalnak segíthet a kormány által tervezett Diplomamentő program, amely azok nyelvtanulását támogatja 3 milliárd forintos forrásból, akiknek csak a nyelvvizsga hiányzik diplomához

Csütörtökön jönnek a felsőoktatási ponthatárok
2014. Január 22. 11:35, szerda | Belföld

Csütörtökön jönnek a felsőoktatási ponthatárok

Várhatóan csütörtökön hirdetik ki a februárban induló felsőoktatási képzések felvételi ponthatárait - közölte az Oktatási Hivatal.

Pillanatok – versek és kisprózák
2014. Január 08. 08:09, szerda | Helyi

Pillanatok – versek és kisprózák

Irodalmi esten mutatták be a Kiskunfélegyházán és Kecskeméten tanuló középiskolások munkáikat, melyet egy füzetben foglaltak össze. A verseket és kisprózákat maguk az alkotók olvasták fel.

Felavatták a Waldorf iskola névtábláját
2013. December 18. 08:23, szerda | Helyi

Felavatták a Waldorf iskola névtábláját

Ünnepélyes kertek között avatták fel december 17-én a Tiszta Forrás Waldorf Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola névtábláját, a Darvas téri iskolánál.

Adventi hangverseny a Szent István templomban
2013. December 14. 13:49, szombat | Helyi

Adventi hangverseny a Szent István templomban

Idén is megrendezte hagyományos adventi hangversenyét a Kiskunfélegyházi Batthyány Lajos Általános és Alapfokú Művészeti Iskola.

Csillagkerülők a városi könyvtárban
2013. December 11. 11:41, szerda | Helyi

Csillagkerülők a városi könyvtárban

Gulyás László vezetésével zajlottak le a Csillagkerülő történelmi vetélkedő elődöntői a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.