2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

A 6-7 évesek zöme már internethasználó
2015. Szeptember 11. 06:55, péntek | Életmód

A 6-7 évesek zöme már internethasználó

A 6-7 évesek zöme már rendszeres internethasználó, a 10-15 évesek kétharmada pedig már minden nap fellép a világhálóra

Ki tud kapcsolni, amikor kikapcsol?
2015. Augusztus 08. 16:00, szombat | Helyi

Ki tud kapcsolni, amikor kikapcsol?

Nyaralás alatt is aktívabbak az okostelefon-tulajdonosok a Kutatópont legújabb felmérése szerint.

A britek már okostelefonjukról használják a legtöbbször az internetet
2015. Augusztus 08. 05:00, szombat | Bulvár

A britek már okostelefonjukról használják a legtöbbször az internetet

A britek már okostelefonjukról használják a legtöbbször az internetet a szigetország távközlési hatóságának jelentése szerint.

Netes társkereső csapdák
2015. Május 16. 12:00, szombat | Bulvár

Netes társkereső csapdák

Kerüld az alábbi pasi-típusokat!

Mire keresik a válasz a fiatalok a neten?
2015. Május 10. 08:00, vasárnap | Belföld

Mire keresik a válasz a fiatalok a neten?

Ha nincs információnk arról, hogy gyermekeink mit, miért csinálnak és mire, hogy reagálnak, nem tudjuk felkészíteni őket az esetleges veszélyekre...

A Google elhozza a mobil Armageddont
2015. Április 25. 19:00, szombat | Belföld

A Google elhozza a mobil Armageddont

Mobilegeddon, ezen a néven illeti az Economist és más nemzetközi portálok a Google útjára induló új algoritmusát, amelynek a célja, hogy a mobileszközökön indított kereséseknél, a mobilbarát oldalak előnyhöz jussanak.

Az utastéri wifin keresztül sebezhető az utasszállító gépek rendszere.
2015. Április 19. 19:00, vasárnap | Belföld

Az utastéri wifin keresztül sebezhető az utasszállító gépek rendszere.

A legmodernebb utasszállító gépek repülőelektronikai rendszerébe be lehet törni a legtöbb kereskedelmi járaton ma már elérhető vezeték nélküli internetkapcsolat segítségével.

Brüsszel szerint a Google visszaél piaci fölényével
2015. Április 18. 18:00, szombat | Külföld

Brüsszel szerint a Google visszaél piaci fölényével

Hivatalos döntést hozott szerdán az Európai Bizottság, amelyben arra az álláspontra helyezkedik, hogy a Google amerikai internetes vállalat visszaél a keresőszolgáltatások piacán élvezett fölényével.

Az internet rejtelmeiről a könyvtárban
2015. Március 19. 10:22, csütörtök | Helyi

Az internet rejtelmeiről a könyvtárban

Az Informatikai és Könyvtári Szövetség szervezésében 2015. március 19 – 26. között kerül sor az Internet Fiestára.

Tudatos nethasználatra tanítják a gyerekeket
2015. Február 10. 11:43, kedd | Belföld

Tudatos nethasználatra tanítják a gyerekeket

Egy nap alatt ezer diákot kap oktatást a biztonságos internethasználatról, a világháló veszélyeiről, beállítási és szűrési praktikákról.

Internetes vásárlás
2014. November 30. 12:00, vasárnap | Belföld

Internetes vásárlás

Mit nem küldhetünk vissza?

A szélessáv eljuttatása minden háztartásba a legfontosabb informatikai célkitűzés
2014. November 08. 08:29, szombat | Belföld

A legfontosabb kormányzati szándék és vállalás az informatika területén ebben a kormányzati ciklusban a szélessávú fejlesztés, a kapcsolódó pályázatot jövő nyáron tervezi kiírni a szakminisztérium.