2024. május 4, szombat - Mónika

Lezáratlan kerékpár
2016. Augusztus 04. 10:57, csütörtök |

Lezáratlan kerékpár

Nem csak a gyanúsítottat, de az ellopott kerékpárt is megtalálták a kiskunfélegyházi rendőrök. (Képünk illusztráció!)

Kétszer verik át az üdülni vágyókat, ha nem figyelnek
2016. Augusztus 04. 08:25, csütörtök |

Kétszer verik át az üdülni vágyókat, ha nem figyelnek

Évek óta zeng a média az üdülési jogok körüli visszásságokról, a vásárlás veszélyeiről, 2015-re mintha ennek meg is lett volna az eredménye.

75 éve hunyt el Babits Mihály
2016. Augusztus 04. 08:24, csütörtök |

75 éve hunyt el Babits Mihály

Babits költészetében az antik világ képeitől a középkoron át a modern világig jutott el, egyike a legképgazdagabb költőinknek.

Könnyű falatok a forró nyári napokra
2016. Augusztus 03. 20:00, szerda |

Könnyű falatok a forró nyári napokra

A Tupperware soron következő foglalkozásán ma (augusztus 3-án) a nyári forró napok könnyed, mégis ínycsiklandóan finom ételeit kóstolhatták meg az érdeklődők.

Öregednek a gazdák, bizonytalan az utánpótlás
2016. Augusztus 03. 17:10, szerda |

Öregednek a gazdák, bizonytalan az utánpótlás

A szakemberhiány a mezőgazdaságot is kezdi utolérni. Fizikai munkásokból, például állatgondozókból már most kevés van.

Országos Csikósverseny Kiskunfélegyházán
2016. Augusztus 03. 14:27, szerda |

Országos Csikósverseny Kiskunfélegyházán

Augusztus 27-én az elmaradt csikósversenyt is bepótolják a júliusi esős időjárás miatt elhalasztott Nyeregszemlén - mondta el lapunknak Solymosi Bertold főszervező.

Tudják, de nem akarják az új technikát
2016. Augusztus 03. 14:24, szerda |

Tudják, de nem akarják az új technikát

Európai viszonylatban kimagasló arányban vallja az 55+ korosztály, hogy a folyamatos technológiai fejlődés szükséges és elkerülhetetlen.

Anyatejelemző készüléket kapott a Bács-Kiskun Megyei Kórház koraszülött osztálya
2016. Augusztus 03. 12:49, szerda |

A Nutricia Early Life Nutrition a szoptatás világhete alkalmából MIRIS anyatejelemző készüléket adományozott a Hírös Koraszülöttekért Közhasznú Alapítványnak.

A hét melyik napján születtél?
2016. Augusztus 03. 11:52, szerda |

A hét melyik napján születtél?

A születésünk pillanatában egy csomó dolog eldől...

Óvatosan a szellőztetéssel, hamar besurranhatnak a tolvajok
2016. Augusztus 03. 10:23, szerda |

Óvatosan a szellőztetéssel, hamar besurranhatnak a tolvajok

A nyári szezonban rendszeresen megnő a besurranásos tolvajlások száma, pedig mi magunk is sokat tehetünk az ellen, hogy károsultakká váljunk.

Amilyen kellemes, olyan veszélyes lehet a szökőkútban való fürdőzés
2016. Augusztus 03. 10:11, szerda |

Amilyen kellemes, olyan veszélyes lehet a szökőkútban való fürdőzés

A szökőkutakat eredetileg nem fürdésre tervezték, azonban főként a nyári hőség ideje alatt az emberek előszeretettel keresnek felüdülést a szökőkutak vizében.

Ugyanoda járnak vissza a magyarok
2016. Augusztus 03. 08:41, szerda |

Ugyanoda járnak vissza a magyarok

A magyarok harmada több alkalommal is visszatér ugyanarra a településre nyaralásai alkalmával, és ha teheti, minden ötödik ember ugyanoda foglal szállást, ahol egyszer már elégedett volt a kiszolgálással.