2023. február 3, péntek - Balázs

Lopott biciklivel kerekezett az autópályán
2023. Január 18. 13:32, szerda |

Lopott biciklivel kerekezett az autópályán

A lengyel férfi életveszélyes mutatványának a Bács-Kiskun vármegyei egyenruhások vetettek véget. A pipacsmintás kerékpárral közlekedő külföldit a kecskeméti nyomozók őrizetbe vették.

Prémiumkivitelt kap a legkisebb Dacia
2023. Január 17. 15:49, kedd |

Prémiumkivitelt kap a legkisebb Dacia

Másfélszeres motorteljesítménnyel és különleges színvilággal fut neki az új modellévnek a Dacia Spring Extreme kivitel. A verzió Magyarországon is elérhető lesz.

Petőfiről másként
2023. Január 17. 13:02, kedd |

Petőfiről másként

Újszerű, izgalmas gazdaságtörténeti vetélkedősorozatot indított a Petőfi Emlékévek részeként Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata és a Kiskunhalasi SZC Kiskunfélegyházi Közgazdasági Technikum.

Lopás gyanúja miatt keresik
2023. Január 17. 12:49, kedd |

Lopás gyanúja miatt keresik

A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság 03050/547/2022. bűnügyi számon lopás vétség elkövetésének gyanúja miatt indított nyomozást ismeretlen tettes ellen.

Az év fajai 2023-ban
2023. Január 17. 12:37, kedd |

Az év fajai 2023-ban

Az MME 1979-ben indította el az Év madara akciót, melynek célja természetvédelmi problémákkal érintett fajok, madárcsoportok társadalmi szintű bemutatása.

Pénteken kezdődik az erdei fülesbagoly-telelőhelyek országos felmérése
2023. Január 17. 12:36, kedd |

Pénteken kezdődik az erdei fülesbagoly-telelőhelyek országos felmérése

Pénteken kezdődik és január 23-ig tart az erdei fülesbagoly-telelőhelyek országos felmérése, amelyhez a lakosság segítségét kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

VII. Ősök Napja augusztusban Bugacon
2023. Január 17. 11:30, kedd |

VII. Ősök Napja augusztusban Bugacon

A Magyar Turán Alapítvány által életre hívott Magyar Turán Szövetség 2023-ban, augusztus 4-5-6-án rendezi meg a VII. Ősök Napját, az eddig megszokott helyszínen: Bugacon (Bács-Kiskun vármegye).

Törzsvendégből támadó
2023. Január 17. 08:18, kedd |

Törzsvendégből támadó

Rablás miatt vettek őrizetbe egy kiskunfélegyházi férfit, aki bántalmazta egy helybéli kocsma idős tulajdonosát, miután nap mint nap nála italozott.

Csaknem egymilliárdos turisztikai fejlesztés Bács-Kiskunban
2023. Január 16. 09:59, hétfő |

Csaknem egymilliárdos turisztikai fejlesztés Bács-Kiskunban

A támogatást kerékpárút építésre, gyógy- és fűszernövénykertre illetve Petőfi Sándor emlékének ápolására fordítják.

Szlovák rendőrök is szolgálatot teljesítenek Bács-Kiskun vármegyében
2023. Január 16. 09:58, hétfő |

Szlovák rendőrök is szolgálatot teljesítenek Bács-Kiskun vármegyében

Ismét külföldi rendőrök érkeztek Bács-Kiskun vármegyébe. A szolgálatellátást 38 rendőr segíti a következő közel két hónapban.

Megszűnik a nyomtatott telefonkönyv
2023. Január 13. 11:56, péntek |

Megszűnik a nyomtatott telefonkönyv

A hírközlési cégeknek 2022 óta nem kötelező könyv vagy bármilyen más adathordozó formájában megjeleníteniük az előfizetőik adatait, ezzel 140 év után idén megszűnik a nyomtatott telefonkönyv.

A doni tragédia áldozatainak kitartása és ereje legyen példa mindannyiunk számára
2023. Január 13. 09:36, péntek |

A doni tragédia 80. évfordulója alkalmából január 12-én megemlékezést tartott a Petőfi Sándor Bajtársi Egyesület, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület és városunk önkormányzata.