2024. február 27, kedd - Ákos, Bátor

Ünnepeljük együtt Kiskunfélegyháza várossá nyilvánításának 250. évfordulóját
2024. Február 03. 15:36, szombat |

Ünnepeljük együtt Kiskunfélegyháza várossá nyilvánításának 250. évfordulóját

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata szeretettel hív mindenkit a település várossá nyilvánításának 250. évfordulója alkalmából február 4-én, vasárnap tartandó rendezvényeire.

Egy fabábu története
2024. Február 03. 09:00, szombat |

Egy fabábu története

Pinokkió egy életre kelt fabábu, akit Gepetto, az asztalosmester faragott ki, egy olyan farönkből, melyet önzetlen jóságáért cserébe kapott.

Bemutatták városunk jubileumi képeskönyvét
2024. Február 02. 20:44, péntek |

Bemutatták városunk jubileumi képeskönyvét

Kiskunfélegyháza várossá nyilvánításának 250. évfordulóját ünnepeljük idén. Ez alkalomból városvezetésünk jubileumi képeskönyvet adott ki, melyet február 2-án mutattak be a nagyközönségnek a városháza dísztermében.

Medvevadászat Gyertyaszentelő napján
2024. Február 02. 15:41, péntek |

Medvevadászat Gyertyaszentelő napján

Szűz Mária negyven nappal Jézus születése után ezen a napon, vagyis február másodikán mutatta be gyermekét a jeruzsálemi templomban. Innen ered a szentelt gyertya, és a gyertyaszentelés szokása.

Jósoltak a szegedi medvék, kiderült, mikor jön a tavasz
2024. Február 02. 13:59, péntek |

Jósoltak a szegedi medvék, kiderült, mikor jön a tavasz

A népi hiedelem szerint ha Gyertyaszentelő Boldogasszony napján, ha a medve ma előbújik a vackából és meglátja az árnyékát a napsütés miatt, még hosszú telünk lesz.

74 éve alakult Bács- Kiskun megye
2024. Február 02. 13:54, péntek |

74 éve alakult Bács- Kiskun megye

Az 1949-ben elkezdett megyerendezés a szovjet típusú tanácsrendszer magyarországi bevezetését megalapozó közigazgatási reformfolyamat betetőzése volt.

Újraindul az önkormányzati választáson Csányi József polgármester
2024. Február 02. 09:26, péntek |

Újraindul az önkormányzati választáson Csányi József polgármester

Csányi József polgármester közösségi oldalán jelentette be, hogy ismét megméretteti magát a június 9-i önkormányzati választáson. A közleményt az alábbiakban változtatás nélkül közöljük.

Anyakönyvi hírek
2024. Február 01. 17:57, csütörtök |

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

Ezért jó, ha kézzel írnak a diákok az iskolában
2024. Január 31. 15:55, szerda |

Ezért jó, ha kézzel írnak a diákok az iskolában

Digitalizálódó világunkban egyre ritkábban fogunk tollat és papírt a kezünkbe, egy friss kutatás szerint azonban a tanulás szempontjából ez egyáltalán nem szerencsés.

Felhívás lejárt sírhelyek újraváltására
2024. Január 30. 11:40, kedd |

Felhívás lejárt sírhelyek újraváltására

A Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Temetkezési részlege értesíti a lakosságot Kiskunfélegyháza köztemetőiben a 2024. január 15-i kimutatás szerint lejárt sírhelyek listája az alábbi helyszíneken tekinthető meg:

Házi készítésű méhecskehotelekkel és darázsgarázsokkal lehet segíteni a beporzó rovarokat
2024. Január 30. 09:56, kedd |

Február végéig érdemes elkészíteni és kihelyezni a méhecskehoteleket és darázsgarázsokat, amelyekkel erkélyen, ablakpárkányon is hatékonyan lehet segíteni már kora tavasztól a szelíd beporzók szaporodását