2024. május 7, kedd - Gizella

Torma, a magyar gyömbér
2017. Február 04. 10:00, szombat |

Torma, a magyar gyömbér

Míg a trópusi gyömbérgyökér már a kisebb falvak közértjeiben is beszerezhető, a régen minden kertben termő torma ritkábban tűnik fel a piacokon.

Bársonyos bőr olcsón
2017. Február 04. 09:00, szombat |

Bársonyos bőr olcsón

Így spórolj a testápolóddal.

Az ájulás leggyakoribb okai
2017. Február 04. 08:00, szombat |

Az ájulás leggyakoribb okai

Az ájulás elsődleges oka, hogy az agy vérellátása az elégséges szint alá csökken.

Újabb nagy nevek a Soundon
2017. Február 04. 07:12, szombat |

Újabb nagy nevek a Soundon

A rendkívül erős kezdés után – emlékszünk: az első bejelentettek közt volt például Kygo, Hardwell vagy Robin Schulz – most újabb nagyágyúkat sorakoztatott fel a Sound szervezőcsapata.

Felolvasással emlékeztek Móra Ferencre
2017. Február 03. 14:26, péntek |

Felolvasással emlékeztek Móra Ferencre

Ma (február 3-án) városunk általános iskoláinak tanulói Móra Ferenc Műveiből olvastak fel a Hattyúházban.

Esős, de enyhe napok jönnek
2017. Február 03. 12:04, péntek |

Esős, de enyhe napok jönnek

Szombaton és vasárnap az ország bizonyos területen akár plusz 10 Celsius-foknál is melegebbet mérhetünk. A jövő hét elején is sok csapadékra van kilátás ‒ olvashatóa a koponyeg.hu előrejelzésében.

Tibor és Romulus rövid telet jósolta
2017. Február 03. 10:55, péntek |

Tibor és Romulus rövid telet jósolta

Nem látta meg az árnyékát a medve – ez volt az eredménye a Fővárosi Állat- és Növénykertben február 2-án, csütörtökön megtartott medveárnyék-észlelésnek.

A Szalai-Busz Kft. nyerte a pályázatot
2017. Február 03. 10:40, péntek |

A Szalai-Busz Kft. nyerte a pályázatot

Az agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkárság 16 munkatársát az év hátralévő részében a kiskunfélegyházi székhelyű Szalai-Busz Kft. fogja szállítani Budapestről, illetve Gödöllőről Kecskemétre és vissza.

Virtuális rém? - Gyermekeink és a virtuális világ veszélyei
2017. Február 03. 09:04, péntek |

Virtuális rém? - Gyermekeink és a virtuális világ veszélyei

A Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola tagintézményeiben folytatódik a Családbarát Iskola Program.

Komoly szigorítás a madárinfluenza miatt
2017. Február 02. 16:40, csütörtök |

Komoly szigorítás a madárinfluenza miatt

Magyarország teljes területére elrendelte a baromfik zártan tartását Bognár Lajos országos főállatorvos.

Csehorságból aranyérmet hozott a félegyházi  füstös búzasör
2017. Február 02. 16:34, csütörtök |

Csehorságból aranyérmet hozott a félegyházi füstös búzasör

A dobogós sör Kiskunfélegyházán a Bäder Sörfőzdében készült, a félegyházi Tóth Miklós és a kecskeméti Bimbó Tamás közös munkájának gyümölcse.

A külső változás bensőnkből indul ki
2017. Február 02. 15:35, csütörtök |

A külső változás bensőnkből indul ki

Fordulat – a változás kulcsa címmel tartott előadást január 30-án a minden korosztály számára kedvelt személyiség Pál Feri atya.