2024. április 30, kedd - Katalin, Kitti

Elrendelték az első kémiai szúnyogirtást a Balatonon
2015. Június 11. 14:00, csütörtök | Belföld

Elrendelték az első kémiai szúnyogirtást a Balatonon

A hirtelen felmelegedés felgyorsította a szúnyogok fejlődését a Balaton körüli, kis méretük miatt biológiai módszerekkel nem kezelhető lárva-tenyészőhelyeken, így a hétvégére elrendelték az idei első kémiai szúnyogirtást.

Vihar: 170 helyre kellett kivonulniuk eddig a tűzoltóknak
2015. Május 07. 07:15, csütörtök | Belföld

Vihar: 170 helyre kellett kivonulniuk eddig a tűzoltóknak

Eddig 170 helyre kellett kivonulniuk a tűzoltóknak az esti, éjszakai vihar miatt - közölte csütörtökön reggel az MTI-vel az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője az MTI-vel.

Taroltak az országos versenyen a kiskunmajsai diákok
2015. Április 28. 09:24, kedd | Kék hírek

Taroltak az országos versenyen a kiskunmajsai diákok

A Felmenő Rendszerű Katasztrófavédelmi Ifjúsági Verseny Országos Döntőjén középiskolai korcsoportban a Bács-Kiskun megyei „Aranycsapat” I., az általános iskolai korcsoportban az „Aranyosok” csapata a II. helyezést ért el.

Kigyulladt étel okozta a tüzet Kunszálláson
2015. Április 08. 08:34, szerda | Kék hírek

Kigyulladt étel okozta a tüzet Kunszálláson

Kunszállás külterületén egy lakóépület konyhájában a tűzhelyen felejtett étel gyulladt ki kedden délelőtt. A lakók a tüzet eloltották.

Katasztrófavédelem: az elmúlt 24 óra eseményei
2015. Április 03. 09:13, péntek | Helyi

Katasztrófavédelem: az elmúlt 24 óra eseményei

Az elmúlt 24 órában a katasztrófavédelem Bács-Kiskun megyei műveletirányítási központjába 6 tűzesettel és 4 műszaki mentéssel kapcsolatos állampolgári bejelentés érkezett.

Kéményseprés: veszélyben a szakma és a lakosság
2015. Március 14. 09:00, szombat | Helyi

Kéményseprés: veszélyben a szakma és a lakosság

Veszélybe került a kéményseprő szakma és a lakosság biztonsága is azzal, hogy a kormány egyeztetés nélkül nyújtott be törvényjavaslatot a kéményseprési közszolgáltatás katasztrófavédelemhez sorolásáról.

Pályázat roma fiataloknak
2015. Március 03. 09:21, kedd | Helyi

Pályázat roma fiataloknak

Pályázati lehetőség a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ egységes rendvédelmi moduláris szakképzésében résztvevő roma származású fiatalok katasztrófavédelmi pálya választásának ösztönzésére.

Damjanich utcából mentettek a tűzoltók
2015. Február 10. 16:41, kedd | Kék hírek

Damjanich utcából mentettek a tűzoltók

Hétfőn délután a mentők lakásba történő behatoláshoz kérték a kiskunfélegyházi hivatásos tűzoltók segítségét Kiskunfélegyházán.

Hét jármű ütközött az M3-ason
2015. Február 02. 08:04, hétfő | Kék hírek

Hét jármű ütközött az M3-ason

Hét jármű ütközött az M3-as Pest megyei szakaszán a főváros felé, teljes zárás!

Tűz egy transzformátor állomáson Kecskeméten
2015. Január 26. 20:41, hétfő | Belföld

Tűz egy transzformátor állomáson Kecskeméten

Hétfőn délután Kecskeméten, a Március 15. utcában egy transzformátor alállomáson zárt tokozatban olajos kábelvég és kondenzátorok égtek.

Minden negyedik szórakozóhely megbukott az ellenőrzésen
2015. Január 24. 11:00, szombat | Helyi

Minden negyedik szórakozóhely megbukott az ellenőrzésen

Az elmúlt évben elvégzett ellenőrzések során minden negyedik szórakozóhely esetében talált tűzvédelmi hiányosságot az Országos Katasztrófavédelmi Igazgatóság (OKI).

Egy trailer borult fel az autópályán Kecskemét és Félegyháza között
2015. Január 16. 11:10, péntek | Helyi

Egy trailer borult fel az autópályán Kecskemét és Félegyháza között

Az elmúlt 24 órában a katasztrófavédelem Bács-Kiskun megyei műveletirányítási központjába 1 tűzesettel és 3 műszaki mentéssel kapcsolatos állampolgári bejelentés érkezett.