2024. május 1, szerda - Fülöp

Székelyföldről elhozták táncos jókedvüket
2015. Május 23. 14:12, szombat |

Székelyföldről elhozták táncos jókedvüket

Május 22-én (pénteken) a Móra Ferenc Művelődési Központban a hegedűk szavára csattogtak a csizmaszárak, csengtek-bongtak a székely lányok dalai.

Késő esti csoda – Miénk itt a tér
2015. Május 23. 14:05, szombat |

Késő esti csoda – Miénk itt a tér

Nem mindennapi élményben volt része azoknak, akik május 22-én este a Petőfi térre látogattak. Idén ugyanis ismét alkotók vették birtokba a Petőfi kutat és környezetét.

Újabb halálos vírust hordozó kullancsok
2015. Május 23. 11:00, szombat |

Újabb halálos vírust hordozó kullancsok

Ezt is a felmelegedés számlájára írják....Már Magyarországon is találtak olyan kullancsot, amely hordozta a krími-kongói vérzéses láz vírusát, és olyan szúnyogot is, amelyben nyugat-nílusi vírus volt.

Ünnepelje a Pünkösdöt Pálosszentkúton
2015. Május 23. 08:00, szombat |

Ünnepelje a Pünkösdöt Pálosszentkúton

Szeretettel várják az érdeklődőket a Pünkösdi Búcsúra Petőfiszállás-Pálosszentkúton. Pénteken ifjúsági találkozóval kezdődött az ünnepi események sora.

Emléktáblával tisztelegtek Móczár Károly nagysága előtt
2015. Május 23. 04:46, szombat |

Emléktáblával tisztelegtek Móczár Károly nagysága előtt

Tegnap (május 22-én) Móczár Károly kiskunfélegyházi festőművész, körvezető, legendás tanáregyéniségnek állítottak emléktáblát halálának 40. évfordulója alkalmából a Dózsa György utcában, egykori lakhelyén.

Bajuszkonferencia a Kiskun Múzeumban
2015. Május 23. 04:37, szombat |

Bajuszkonferencia a Kiskun Múzeumban

Tegnap (május 22-én) a délutáni órákban megérkezett az előörs a VII. Kunsági Bajuszfesztiválra. A nagy esemény előzeteseként bajuszkonferencián dugták össze fejüket a megmérettetés résztvevői.

Megkezdődött a hárommilliárdos kórházintegrációs beruházás Bács-Kiskun megyében
2015. Május 22. 19:00, péntek |

Megkezdődött a hárommilliárdos kórházintegrációs beruházás Bács-Kiskun megyében

Megkezdődött a közel hárommilliárd forintból megvalósuló beruházás, melynek keretében a Bács-Kiskun Megyei Kórházba integrálódik a Kiskunfélegyházi Kórház-Rendelőintézet, Gyógyfürdő és Rehabilitációs Központ.

Figyelem! Forgalomkorlátozások várhatók hétvégén!
2015. Május 22. 18:55, péntek |

Figyelem! Forgalomkorlátozások várhatók hétvégén!

A Városalapítók Hete rendezvénysorozat keretein belül megtartott Utcai Futóverseny és koncert miatt az alábbi forgalomkorlátozások várhatók.

Alkalmi ismerősüktől raboltak
2015. Május 22. 15:03, péntek |

Alkalmi ismerősüktől raboltak

A nyomozási bíró előzetes letartóztatásba helyezte azt a 24 éves nőt és 40 éves társát, akik a gyanú szerint fellökték a 91 éves sértettet, majd elvették táskáját és készpénzét.

Nem szabad bosszankodni!
2015. Május 22. 12:54, péntek |

Nem szabad bosszankodni!

Életének 90. évében ugyanolyan bájos mosollyal fogadott minket, mint egy kislány.

Anyakönyvi hírek
2015. Május 22. 12:03, péntek |

Anyakönyvi hírek

Anyakönyvi hírek.

'Körhinta' az ART-Turkában
2015. Május 21. 17:55, csütörtök |

'Körhinta' az ART-Turkában

Ma (május 21-én) Molnár István ünnepélyes szavaival nyitotta meg kapuit az ART-Turkában Szikora Imre micro kiállítása Ringlispiel címmel.