2024. május 1, szerda - Fülöp

Nemzetközi kosárlabda torna Hódmezővásárhelyen
2015. Február 01. 21:09, vasárnap |

Nemzetközi kosárlabda torna Hódmezővásárhelyen

A jövő hétvégi regionális bajnokságra készülve kifejezetten hasznos nemzetközi tornán vett részt ma (február 1-én) a Jövő Bajnokai DSE kosárlabda csapata Hódmezővásárhelyen.

Neked szimmetrikus?
2015. Február 01. 19:00, vasárnap |

Neked szimmetrikus?

Egyáltalán, van annak bármi jelentősége, hogy milyen egymáshoz képest a két arcfelünk?

A bolti puding rejtélye
2015. Február 01. 15:00, vasárnap |

A bolti puding rejtélye

Néha mindannyian megkívánunk egy kis édességet. A hűtőpultok sztárja évek óta a csokoládépuding és az annak álcázott termékek. Talán már futottak bele ehetetlen darabokba...

Drágán adnak vackokat
2015. Február 01. 13:00, vasárnap |

Drágán adnak vackokat

Az emberek egy része szerint a camembert szaga olyan, mint egy nyolcágyas, bentlakásos kollégiumi fiúszobáé.

Ne dobja ki a narancshéjat!
2015. Február 01. 11:00, vasárnap |

Ne dobja ki a narancshéjat!

A narancshéjban olyan hatóanyagok találhatóak, melyek hatékonyak a magas koleszterinszint, a plakk-képződés, így az artériák elzáródásának megelőzésében.

Gyertyaszentelő Boldogasszony
2015. Február 01. 09:00, vasárnap |

Gyertyaszentelő Boldogasszony

Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén, február 2-án arra emlékezünk, hogy Szűz Mária Jézus születése után negyven nappal bemutatta gyermekét a jeruzsálemi templomban.

Kiadták a figyelmeztetést – Hószakadás és kemény hideg érkezik!
2015. Február 01. 07:30, vasárnap |

Kiadták a figyelmeztetést – Hószakadás és kemény hideg érkezik!

Messze még a tavasz. Az ország nagy részére a sűrű köd, három délnyugati megyére a havazás veszélye miatt adott ki figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnapra.

Szent István Templom hirdetései
2015. Január 31. 17:54, szombat |

Szent István Templom hirdetései

2015. február 1. - ÉVKÖZI 4. VASÁRNAP TEMPLOMI HIRDETÉS

Kigyulladt egy ház Tiszaalpáron
2015. Január 31. 17:17, szombat |

Kigyulladt egy ház Tiszaalpáron

Kigyulladt egy ház Tiszaalpáron, Bács-Kiskun megyében. A tüzet már eloltották, egy idős embert füstmérgezés gyanújával vittek kórházba a mentők.

A könyvtárban találkoztak a madárbarátok
2015. Január 31. 16:47, szombat |

A könyvtárban találkoztak a madárbarátok

Soron következő találkozóját tartotta ma (január 31-én) a Madárbarát Klub Kiskunfélegyházán a könyvtár gyermekbirodalmában.

Sarlós Boldogasszony Főplébánia hirdetései
2015. Január 30. 09:23, péntek |

Sarlós Boldogasszony Főplébánia hirdetései

Évközi 4. Vasárnap - 2015. február 1. Hétfő: Urunk Bemutatása (Gyertyaszentelő Boldogasszony). Ü Csütörtök: Szent Ágota szűz és vértanú. E Péntek: Miki Szent Pál és társai vértanúk. E

Előadás Kovács Ferenc emlékére
2015. Január 29. 19:16, csütörtök |

Előadás Kovács Ferenc emlékére

Kovács Ferenc (Kiskunfélegyháza, 1926 - Budapest, 1990) szobrászművész halálának 25. évfordulóján Szabó Ildikó művésztanár tartott előadást ma (január 29-én) a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.