2024. június 16, vasárnap - Jusztin

Gyertyagyújtás a városházánál
2014. November 29. 10:20, szombat |

Gyertyagyújtás a városházánál

Az első adventi gyertya lobban lángra ma (november 29-én) a városházánál, melyet Csányi József polgármester gyújt meg. A rendezvényen közreműködnek a Százszorszép Óvoda gyermekei.

Villámgyors egészségtippek
2014. November 29. 08:00, szombat |

Villámgyors egészségtippek

Az egészség nem idő és energia függvénye, hanem inkább a tudatosságé és az odafigyelésé.

Emlékezés Rockenbauer Pálra
2014. November 29. 06:33, szombat |

Emlékezés Rockenbauer Pálra

A természetjáróra, televíziós szerkesztőre, a magyar televíziós természetfilmezés megteremtőjére, Rockenbauer Pálra emlékezett a Kiskun Természetbarát SE túraszakosztálya 2014. november 28-án, halálának 27. évfordulóján.

A szeretet fényei a vásznakon
2014. November 28. 20:32, péntek |

A szeretet fényei a vásznakon

Pintér Anna művésztanár alkotásaiból nyílt tárlat ma (november 28-án) a Hattyúházban. A CREDO című kiállítását Rosta Ferenc alpolgármester, a Móra Ferenc Gimnázium igazgatója nyitotta meg.

Megszülte, majd bántalmazta gyermekét
2014. November 28. 17:55, péntek |

Megszülte, majd bántalmazta gyermekét

Emberölés bűntett kísérlete miatt indított nyomozást a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság.

Liliputi méretű tankok, katonák a művelődési központban
2014. November 28. 16:02, péntek |

Liliputi méretű tankok, katonák a művelődési központban

Középkori lovagok, katonák, idegen világból érkezett harcosok szállták meg ma (november 28-án) a művelődési központot.

Bombafenyegetés
2014. November 28. 15:14, péntek |

Bombafenyegetés

Közveszéllyel fenyegetés miatt javasol vádemelést a Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság.

Príma-díjasok a félegyházi fúvósok
2014. November 28. 10:44, péntek |

Príma-díjasok a félegyházi fúvósok

Dr. Hegedűs Tibor PhD, bajai csillagász, asztrofizikus, Jóni György kecskeméti prímás, és Prof. Dr. Belina Károly, egyetemi tanár, a GAMF dékánja kapták meg idén a megyei Príma Díjakat.

Borongós, esős lesz a hétvége
2014. November 28. 09:16, péntek |

Borongós, esős lesz a hétvége

Erősen felhős lesz az ég ma délelőtt régiónkban.

Anyakönyvi hírek
2014. November 27. 20:11, csütörtök |

Anyakönyvi hírek

Legfrissebb anyakönyvi híreink.

Mézeskalácsból épül meg Kiskunfélegyháza mesevárosa
2014. November 27. 19:49, csütörtök |

Mézeskalácsból épül meg Kiskunfélegyháza mesevárosa

Házikót, emeletes házat, de a város nevezetes épületeit, kiegészítőket (kerítést, autót, fenyőfát) formázhatnak mindazok, aki hozzá kívánnak járulni Kiskunfélegyháza mézeskalács mesevárosának felépítéséhez.

70 éve hunyt el Móra László költő
2014. November 27. 19:24, csütörtök |

70 éve hunyt el Móra László költő

A Móra-emlékév zárásaként dr. Szörényi László professzor tartott előadást ma (november 27-én) a könyvtárban a 70 éve hunyt el Móra László költő emlékére. Közreműködött Jankovszki Réka gimnáziumi tanuló.