2024. április 29, hétfő - Péter

Ízelítő a Tiszaalpári Alkotótábor művészeinek munkáiból
2017. Szeptember 07. 14:57, csütörtök |

Ízelítő a Tiszaalpári Alkotótábor művészeinek munkáiból

25 év küszöbén… E címmel nyílt kiállítás a Hollókör galériatermében szeptember 6-án. A Tiszaalpári Alkotótábor résztvevőinek válogatott munkáinak tárlatát Biczók Mihály ny. közjegyző nyitotta meg.

Megérkeztek testvér településeinkről vendégeink a Libafesztiválra
2017. Szeptember 07. 12:55, csütörtök |

Megérkeztek testvér településeinkről vendégeink a Libafesztiválra

Szeptember 6-án a késő délutáni órákban érkeztek meg 7 testvér településünkről (Carcaixent, Braunfels, Zamosc, Bagnols sur Céze, Eeklo, Newbury; Feltre) a vendégek.

Nyárutó a Tupperware Főzőklubban
2017. Szeptember 07. 11:00, csütörtök |

Nyárutó a Tupperware Főzőklubban

A nyári forróság után, mikor mindenkinek a zöldség és a gyümölcs esik a legjobban, a langyos nyárutón már a finom, zöldséggel dúsított húsoknak is nagy keletje van a terített asztalon.

Tanévkezdés felhívás
2017. Szeptember 06. 18:01, szerda |

Tanévkezdés felhívás

A tanévkezdéssel együtt megnő annak veszélye, hogy a gyermekek közúti közlekedési baleset részeseivé válnak, ezért fokozott figyelmet kell rájuk fordítani.

Köszönet a nyári tábor támogatóink, segítőinek
2017. Szeptember 06. 17:55, szerda |

Köszönet a nyári tábor támogatóink, segítőinek

A Kiskunfélegyházi Göllesz Viktor Óvoda, Általános Iskola, EGYMI nyári tábort szervezett 17 tanulóval és 4 kísérő pedagógussal, 2017. július 5-9-ig Balatonkeresztúrra.

Böjte Csaba meglátogatta a félegyházi mezőgazdasági iskolát
2017. Szeptember 06. 16:46, szerda |

Böjte Csaba meglátogatta a félegyházi mezőgazdasági iskolát

Szeptember 5-én tette tiszteletét Kiskunfélegyházán Böjte Csaba ferences rendi szerzetes, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány alapítója.

Már a mai napon is várható útlezárás a Libafesztivál rendezvénye miatt
2017. Szeptember 06. 14:33, szerda |

Már a mai napon is várható útlezárás a Libafesztivál rendezvénye miatt

Ma (szeptember 6-án) kb. 21 órától lezárják a Zrínyi utca és a Deák Ferenc utca eleji, valamint a DM előtti parkolót.

Történelmi jelentőségű immunterápiát engedélyeztek az Egyesült Államokban
2017. Szeptember 06. 11:30, szerda |

Történelmi jelentőségű immunterápiát engedélyeztek az Egyesült Államokban

Történelmi jelentőségűnek nevezett immunterápiát engedélyezett a leukémia egyik fajtájának gyógyítására az amerikai élelmiszer- és gyógyszerfelügyelet (FDA).

A legjobb étvágycsökkentő növények
2017. Szeptember 06. 11:25, szerda |

A legjobb étvágycsökkentő növények

Sokak problémája, hogy néha akkor is éhesnek érzik magukat, amikor valójában tele a gyomruk, aminek sok oka lehet.

Újabb utak kerültek átadásra, ezúttal a Bikahegyben és a Móravárosban
2017. Szeptember 06. 11:14, szerda |

Újabb utak kerültek átadásra, ezúttal a Bikahegyben és a Móravárosban

A 2015-ös évben megkezdődött „Félegyháza Újjáépül Program” keretei között kaphatott új útburkolatot a Móravárosban és a Bikahegyben a ma (szeptember 6-án) átadásra kerülő két út.

Esküvő, leánykérés és rekordkísérlet is volt a IV. Nemzetközi Oldalkocsis Találkozón
2017. Szeptember 05. 16:19, kedd |

A IV. Nemzetközi Oldalkocsis Találkozó augusztus 10-12 között nyugatról 8600 km távolságból, keletről pedig 3800 km távolságból is fogadott vendégeket.

Meglepő dologtól zsugorodik össze az agyunk
2017. Szeptember 05. 16:18, kedd |

Meglepő dologtól zsugorodik össze az agyunk

Az emberi agyra sok minden lehet negatív hatással - az ingerszegény környezet, a mozgásszegény életmód vagy éppen a helytelen táplálkozás.