2024. április 19, péntek - Emma

Egy robbanóövet viselő IÁ-tagot is elfogott a török haderő a szír határon
2016. Március 23. 07:47, szerda | Külföld

Egy robbanóövet viselő IÁ-tagot is elfogott a török haderő a szír határon

Az Iszlám Állam (IÁ) dzsihadista terrorszervezet tíz tagját, köztük egy robbanóövet viselő harcost fogott el kedden a török haderő a szíriai határon - jelentette a Dogan török hírügynökség.

Brüsszeli robbantások - Poggyászaikba rejtették a robbanószerkezeteket a repülőtéri merénylők
2016. Március 23. 07:44, szerda | Külföld

Poggyászaikba rejtették a robbanószerkezeteket a brüsszeli nemzetközi repülőtéren kedden végrehajtott terrortámadások elkövetői - közölte Francis Vermeiren, a légikikötőnek otthont adó Zaventem település polgármestere.

Felrobbantottak egy autót Berlinben
2016. Március 16. 07:45, szerda | Külföld

Felrobbantottak egy autót Berlinben

Felrobbantottak egy autót kedden reggel Berlinben. A robbantás valószínűleg célzott támadás volt az autó török állampolgárságú vezetője ellen, aki meghalt. Az eset bűnözők között leszámolás része lehetett.

Világháborús robbanótestet találtak Székesfehérváron
2016. Március 13. 05:00, vasárnap | Belföld

Világháborús robbanótestet találtak Székesfehérváron

Százkilós világháborús robbanótest került elő Székesfehérváron a sóstói tanösvény építésekor szombat délután, a környéket lezárták - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-vel.

Ankarai merénylet - nincsenek magyar áldozatok
2016. Február 18. 07:41, csütörtök | Külföld

Ankarai merénylet - nincsenek magyar áldozatok

A Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) egyelőre nem tud arról, hogy lenne magyar áldozata vagy sérültje az ankarai robbantásos merényletnek - közölte a tárca az MTI érdeklődésére.

A gízai piramisok közelében bomba robbant, többen meghaltak
2016. Január 22. 07:44, péntek | Külföld

A gízai piramisok közelében bomba robbant, többen meghaltak

Pokolgép robbant csütörtökön a gízai piramisok közelében lévő el-Haram kerületben; a detonációban legkevesebb hat ember életét vesztette, tizenhárman pedig megsebesültek - jelentette az egyiptomi sajtó.

Bombafenyegetés miatt leszállt egy Egyiptomba tartó utasszállító Ferihegyen
2015. December 07. 13:30, hétfő | Belföld

Bombafenyegetés miatt leszállt egy Egyiptomba tartó utasszállító Ferihegyen

Bombafenyegetés miatt leszállt egy Berlinből az egyiptomi Hurghadába tartó gép a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren hétfő délelőtt - közölte a rendőrség az MTI érdeklődésére.

Sorra bukkannak elő második világháborús robbanószerkezetek az Elbán
2015. Augusztus 14. 14:46, péntek | Külföld

Sorra bukkannak elő második világháborús robbanószerkezetek az Elbán

Németországban az évtizedek óta nem tapasztalt szárazság miatt egyre több munkát adnak a tűzszerészeknek az Elba kiszáradó medrében sorra előbukkanó második világháborús robbanószerkezetek.

Bombafenyegetés
2014. November 28. 15:14, péntek | Helyi

Bombafenyegetés

Közveszéllyel fenyegetés miatt javasol vádemelést a Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság.

Bombarobbantással fenyegetőztek a munkakerülők
2014. Október 01. 15:47, szerda | Kék hírek

Bombarobbantással fenyegetőztek a munkakerülők

Vádemelést javasol a rendőrség közveszéllyel fenyegetés ügyében.

Bíróság elé áll az iskolarobbantással fenyegető fiatalkorú
2014. Június 04. 15:42, szerda | Helyi

Bíróság elé áll az iskolarobbantással fenyegető fiatalkorú

A 14 éves vádlott május 12-én 10 óra 19 perckor egy szentesi telefonfülkéből felhívta a 112-es segélyhívó számot és bejelentette, hogy a kiskunfélegyházi mezőgazdasági iskolában bombát helyeztek el.

Szabadlábon a Mercedes-gyárat bombával fenyegető trió
2014. Május 30. 15:44, péntek | Helyi

Szabadlábon a Mercedes-gyárat bombával fenyegető trió

Bilincsben érkeztek és szabadon távoztak a Kecskeméti Járásbíróságról azok a lajosmizsei férfiak, akik hétfőn bombariadót csináltak a kecskeméti Mercedes-gyárban.