2024. május 18, szombat - Erik, Alexandra

Négypatkós minősítést kapott az iskola lovardája
2017. Június 16. 11:49, péntek |

Négypatkós minősítést kapott az iskola lovardája

Négy­patkós minősítésben részesült a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszer­ipari Szakképző Iskola lovardája – jelentette be az örömhírt Rózsa Pál, az iskola igazgatója a lovászok keddi szakmunkásvizsgáján.

A tizenhármas volt eddig is a szerencseszámom -, mondta meghatottan a vezető óvónő Bankfaluban
2017. Június 16. 10:08, péntek |

A cím megértéséhez magyarázat szükséges. Az elmúlt másfél évben több alkalommal érkezett német testvérvárosunkból adomány.

OB kvalifikációtól a kenus versenyig
2017. Június 16. 08:06, péntek |

OB kvalifikációtól a kenus versenyig

Aktívan, íjászattal teltek az elmúlt hétvégék a KHTK – Fénypárducok Íjász Szakosztály életében.

Nyári táborok idén is a könyvtárban
2017. Június 15. 16:10, csütörtök |

Nyári táborok idén is a könyvtárban

A Petőfi Sándor Városi Könyvtár több éve szervez nyári táborokat általános iskolás diákok részére.

Június közepéig jelentkezhetnek a tehetséges diákok a Mathias Corvinus Collegium képzéseire
2017. Június 15. 15:57, csütörtök |

Felső tagozatos, középiskolás és leendő egyetemista diákok jelentkezését várja az ország egyik legismertebb tehetséggondozó intézménye, a Mathias Corvinus Collegium (MCC).

III. Mesterecset Pályázat
2017. Június 15. 15:42, csütörtök |

III. Mesterecset Pályázat

A Magyar Államkincstár országos rajz- és fotópályázatot hirdetett 6-18 év közötti gyermekek részére, III. Mesterecset Pályázat címmel.

Nyilvános gólyagyűrűzés és fiókales lesz Komárom-Esztergom megyében
2017. Június 15. 12:27, csütörtök |

Nyilvános gólyagyűrűzés és fiókales lesz Komárom-Esztergom megyében

Bolla Adrienn tájékoztatása szerint az érdeklődők darus kocsival a fészek magasságáig felemelkedhetnek, lefotózhatják és el is nevezhetik a fiókákat.

Ne feledje: Ma zenés estére invitálja a Hattyúház!
2017. Június 15. 10:33, csütörtök |

Ne feledje: Ma zenés estére invitálja a Hattyúház!

Ma (június 15-én) 18 órától a Kiskunfélegyházi Alapfokú Művészeti Iskola zenei pályára készülő végzős növendékei várják koncertjükre a Hattyúkerti Zenés Esték sorozat keretében.

A légi szúnyog gyérítés várható időpontja
2017. Június 15. 10:18, csütörtök |

A légi szúnyog gyérítés várható időpontja

Ezúton értesítjük, hogy az Önkormányzat illetékességi területén légi szúnyoggyérítés kerül elvégzésre.

Itt a vakáció! - Kicsengettek több mint egymillió iskolásnak
2017. Június 15. 10:09, csütörtök |

Itt a vakáció! - Kicsengettek több mint egymillió iskolásnak

Ma befejeződik a 2016/17-es tanév és kezdetét veszi a két és fél hónapos nyári szünet több mint 1, 2 millió általános iskolás és középiskolás számára.

Turulmezőn jártak a Koppányok
2017. Június 14. 21:12, szerda |

Turulmezőn jártak a Koppányok

2017. június 6-án vasárnap rendezték a Rákosmenti Turulmezőn a soron következő íjász versenyüket a Rákosmenti Turul Szittya Íjászok.

Új 50 forintos jön
2017. Június 14. 14:31, szerda |

Új 50 forintos jön

2 millió darab kerül belőle forgalomba.